Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
21 SIERPNIA ZMIERZ SIĘ Z KUSOCIŃSKIM

Udostępnij:

Już niedługo na drogach powiatu warszawskiego zachodniego zobaczymy zawodników ścigających się na dystansie 21 kilometrów. Trasa biegu startuje z Błonia, bieg rozpoczyna się na obiektach LKS Olymp, a kończy się tylko 12 km od granicy Warszawy – w Borzęcinie Dużym. Tegoroczny bieg odbędzie się 21 sierpnia 2016 roku i będzie wyjątkowy! Na trasie zostanie ustawiona lotna premia na dystansie 3000 metrów, aby każdy uczestnik mógł skonfrontować się z samym patronem biegu!02 — kopia

Dlaczego 3000 metrów?

Nie każdy ma szansę zająć czołowe miejsce w biegu półmaratońskim, ale podczas rywalizacji będzie mógł stoczyć korespondencyjny pojedynek z samym Januszem Kusocińskim! To on w 19 czerwca 1932 roku w Antwerpii ustanowił rekord świata na tym dystansie rezultatem 8:18,8 min. Przekonaj się jak szybki był nasz patron i to na terenach, z których pochodził oraz gdzie rozpoczynał swoją przygodę z bieganiem! Poczuj moc historii i daj ponieść się sportowym emocjom! Najszybsi na odcinku z wyłączeniem czołowej trójki biegu półmaratońskiego zostaną nagrodzeni w oddzielnej klasyfikacji.

Wyjątkowo szybka trasa atestowana przez PZLA i sprawdzona w ubiegłej edycji zawodów to cecha charakterystyczna tego biegu. Zawody przyciągają nie tylko lokalnych biegaczy, ale również zawodników z całego kraju.

Półmaraton ma na celu upamiętnienie sylwetki wybitnego sportowca i olimpijczyka w Janusza Kusocińskiego (w okresie międzywojennym mieszkańca miejscowości Ołtarzew w Gminie Ożarów Mazowiecki), popularyzację i promocję sportu oraz zachęcenie wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Jak co roku, zachęcamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w półmaratonie jako zawodnicy, ale również jako kibice licznie wspierający wszystkich biegaczy. Na przestrzeni ostatnich lat udało się zbudować wyjątkową atmosferę zawodów na wysokim poziomie. Bądźcie z nami również w tym roku, zaproście do udziału swoich znajomych i rodziny, razem z nami stwórzcie to niepowtarzalne wydarzenie!

Regulamin 6 Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego

Więcej szczegółów: www.polmaraton.pwz.pl i Facebook: PolmaratonPWZ

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności