Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
3 BABCIKI BLACKMINTON OPEN

Udostępnij:

Imponujące i pełne magii zawody. Międzynarodowy turniej blackmintona kolejny raz
w pełnej krasie zaprezentował się w Hali Sportowej GOSiR.

W sobotę 11 grudnia 2021, w mikołajkowym nastroju, rywalizowano świecącymi speederami, w ciemności oświetlonej specjalnymi lampami UV.

 Turnieje blackmintona to unikarowe rozgrywki, które od 2012 r. jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce. W tym roku dodatkowo do rozgrywek singlowych dodane zostały gry podwójne. Była to zatem światowa premiera deblowych rozgrywek w blackmintonie.

Po zmroku, w całej hali wygaszono oświetlenie i rozpoczął się „3.Babicki Blackminton®OPEN 2021”. Zawodnicy z kilku klubów w Polsce oraz ze Słowacji walczyli
o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV.

Zawodnicy przystąpili do walki o trofea w grach pojedynczych i podwójnych w kilku kategoriach wiekowych, zgodnie z zasadami ICO, jedynie sposób rozgrywek jest zmodyfikowany poprzez wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa widowiskowość całej imprezy. Każdy set trwa 4 minuty, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety.

Tym razem, mimo problemów z podróżami, gościliśmy w Starych Babicach grupę graczy ze Słowacji. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji w 3 kategoriach deblowych, a potem rywalizowano w kategoriach singlowych.

Najwyższe miejsca na podium w kategoriach deblowych wywalczyli: w deblu kobiecym -Tamara Lukcova/Dadulakowa Katerina (SVK); w deblu męskim – Nowogórski Artur (Warszawa-POL)/Nowogórski Dariusz (Warszawa-POL); w deblu mix – Urbanik Marta(Szczecin- POL)/Wilkosz Wojciech (Brzeszcze-POL).

W rozrywkach siglowych ze złotego medalu w poszczególnych kategoriach wiekowych cieszyli się: Tamara Lukacova-SVK) – Women; Wojciech Wilkosz (Brzeszcze-POL)– Open; Sonik Oskar (Skawina-POL) – Juniors U14open; Bomirska Lidia (Lipków) -O60Women; Maliszewski Rafał (Konstancin Jeziorna-POL) -O40Male; Gawlak Piotr(Gorlice=POL) – O50Male.

Ponownie dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubu PACROSS Lipków, trenujący
w Koczargach Starych i na kortach tenisowych Warszawianka. Zadanie było trudne, bo przyszło im się mierzyć z graczami od wielu lat startującymi w turniejach. Mimo to, zdobyli kilka medali. W grach podwójnych srebro wywalczyły panie: 1/Miecznikowska Magdalena (Zielonki); 2/Sieńko Urszula (Warszawa) w Deblu Kobiet, 3/Bomirska Lidia (Lipków)
w Mikście. Brązowe medale zdobyli: 1/Adamczyk Krzysztof (Borzecin) w kategorii Open Singiel; 2/Wojno Krystian (Warszawa) w Junior Singiel do 14 lat; 3/Trzcińska Joanna (Warszawa) i 4/Mróz Dominik (Londyn) oraz Tracz Andrzej(Warszawa) w Mikstach.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział
w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę.

Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do Mistrzostw Świata, które zaplanowane są pod koniec czerwca 2022 roku w Zagrzebiu w Chorwacji.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Przede wszystkim należą się one grupie wolontariuszy, którzy dzielnie pomagali nam w przygotowaniu i prowadzeniu rozgrywek. Dziękujemy również przedstawicielom Złota Chochla Catering za dostarczenie niezwykle smacznych dań i przekąsek. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie udzielone nam ze strony GOSiR Stare Babice– gospodarzy obiektu.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

[ngg src=”galleries” ids=”102″ display=”basic_thumbnail”]

Tekst Lidia Bomirska

Zdjęcia-Mariusz Sawicki

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności