Sekundy
Szukaj
8 MEDALI DLA BABICKICH BADMINTONISTÓW

Udostępnij:

Badmintoniści ze Starych Babic po przerwie wakacyjnej rozpoczęli starty w turniejach. W Ogólnopolskim Memoriale Cioska i Kutwina w Suchedniowie, dobre wyniki osiągnęły dziewczęta w kategorii do lat 17. W grze podwójnej Izabella Kamola/Magdalena Łuczak (HUBERTUS) zajęły 2 miejsce zdobywając srebrny medal, Weronika Szemplińska/Julia Miśko w grze podwójnej zajęły 3 miejsce zdobywając brązowy medal,

a Weronika Szemplińska w grze pojedynczej zakończyła rywalizację na 3 miejscu.

W Strefowym Turnieju rozegranym w Legionowie w kategorii do lat 17 również  Izabella Kamola wraz z Magdaleną Łuczak stanęły na 2 miejscu podium, brązowy medal w grze podwójnej wywalczyły Weronika Szemplińska/Julia Miśko. Miejsce 3 w grze pojedynczej zdobyła Weronika Szemplińska.  W tym samym czasie rozegrano turniej do lat 15 gdzie chłopcy ze Starych Babic wywalczyli 2 srebrne medale. W grze pojedynczej chłopców Andrzej Szczepanek

i w grze podwójnej Andrzej Szczepanek wraz z Michałem Szemplińskim.

Zaangażowanie zawodników oraz pomoc ze strony wolontariuszy, wspomagających pracę sekcji badmintona przyczynia się do możliwości osiągania dobrych wyników sportowych. Ponadto warunki stworzone przez Gminę Stare Babice oraz dostępność sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starych Babicach pozwalają na realizację zadań treningowych i startowych Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice.