Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – TAEKWONDO OLIMPIJSKIE

Udostępnij:

Wiktoria Sadowska, babicka stypendystka sportowa, po udanym początku sezonu ma pewną kwalifikację na start w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W taekwondo olimpijskim o możliwości startu w OOM decyduje miejsce zawodnika w aktualnym rankingu ogólnopolskim prowadzonym przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, w tym roku udział w finałach OOM w taekwondo olimpijskim weźmie 180. Wiktoria reprezentować będzie barwy stołecznego klubu UKS G-8 Bielany, którego szeregi zasiliła w styczniu tego roku. Warto podkreślić, że reprezentacja UKS G-8 na tegoroczną OOM liczy aż 11 zawodników i jest to jedna z najliczniejszych ekip z całej Polski co świadczy o wysokim poziomie sportowym klubu. Wiktoria na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nie jest debiutantką – w zeszłym roku zdobyła brąz w konkurencji sprawnościowej i wywalczyła piąte miejsce w konkurencji taktycznej.

 

Juniorzy młodsi w taekwondo olimpijskim to zawodnicy i zawodniczki w wieku 12-14 lat o medale XXIV OOM będą walczyć w dwuboju technicznym w konkurencjach poomse i kyorugi. W pierwszej kolejności przeprowadza się konkurencję poomse oraz dwubój techniczny, a następnie rozgrywana jest konkurencja kyorugi. Zawodnik ma prawo wystąpić tylko w dwóch konkurencjach, przy czym kyorugi jest konkurencją obowiązkową.

Gospodarzem tegorocznej XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest województwo wielkopolskie i młodzi taekwondziści rywalizować będą w dniach 27-29  w nowoczesnej sali w Szkole Podstawowej w Swarzędzu Zalasewie.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności