Szukaj
BABICCY CROSSMINTONIŚCI Z MEDALAMI

Udostępnij:

Babiccy crossmintoniści dobrze zaprezentowali się w Skawinie.
Łącznie 5 medali (1 srebrny, 4 brązowe) zdobyli gracze z klubu PACROSS Lipków startując w międzynarodowym turnieju crossmintona w Skawinie.

Zawody rozegrano w sobotę – 20 listopada w obiektach sportowych CKiS w Skawinie. Organizatorem rozgrywek było Centrum Kultury i Sportu CKiS w Skawinie, patronat nad turniejem objęły: ICO oraz Polska Federacja Crossmintona. W turnieju wzięło udział ponad 60 zawodników – z Polski, Chorwacji, Litwy i Słowacji.

Wśród nich grupa crossmintonistów z klubu PACROSS Lipków, trenująca w obiektach sportowych GOSiR Stare Babice oraz na kortach tenisowych Warszawianka – Magdalena Miecznikowska (Zielonki Parcela), Lidia Bomirska (Lipków), Urszula Sieńko (Warszawa), Joanna Trzcińska (Warszawa) i Krzysztof Adamczyk (Borzęcin).

Do Skawiny przyjechało wielu bardzo dobrych zawodników wysoko notowanych
w międzynarodowym rankingu, co w znacznym stopniu podniosło poziom rywalizacji. Gracze toczyli zaciekłe pojedynki, walcząc o punkty do międzynarodowego rankingu ICO, niezwykle ważne dla tych, którzy planują start w najbliższych Mistrzostwach Świata, zaplanowanych na koniec czerwca 2022 roku w Zagrzebiu.

Dla babickich crossmintonistów była to dobra okazja, by sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobyć więcej doświadczenia w grze turniejowej. Magda Miecznikowska i Ula Sieńko podkreślały : „ Wyraźnie widzimy różnicę w stosunku do naszego turniejowego debiutu, który miał miejsce rok temu Brzeszczach. Dobrze, że mogłyśmy zmierzyć się z zawodniczkami ze światowej czołówki, bo wiemy ile nam jeszcze brakuje i jakie umiejętności należy doskonalić podczas treningów. Tym bardziej cieszą nas miejsca na podium”.

Magda Miecznikowska w parze z Piotrem Gawlakiem z Gorlic wywalczyła brązowy medal
w mikście, a rozgrywki singlowe w kategorii kobiet ukończyła na 5 miejscu.

Natomiast Ula Sieńko zdobyła brąz w singlu w kategorii kobiet i brąz w mikście w parze
z Krzysztofem Adamczykiem, który wywalczył również 5 miejsce w singlowej kategorii OPEN.

Ze srebrnym medalem wyjechała ze Skawiny Lidia Bomirska, która zdobyła go startując
w parze z Janem Wincenciakiem ze Skawiny w mikście w kategorii graczy powyżej 40 lat.

Zadowolona z występu w Skawinie była także Joanna Trzcińska, która swą przygodę z crossmintonem rozpoczęła zaledwie 1 miesiąc temu, a w Skawinie zajęła 5 miejsce w grach singlowych w kategorii kobiet i w mikście w parze z Jerzym Knotem z Gorlic. Powiedziała nam: „Ten debiut w Skawinie był bardzo ciekawym doświadczeniem i mocno zmotywował mnie do dalszych treningów. Jestem bardzo zadowolona, że odważyłam się wystartować w Skawinie.”

Gratulujemy naszym zawodnikom udanego występu w międzynarodowym turnieju crossmintona w Skawinie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Okazja ku temu będzie już niebawem, na unikatowym turnieju „BABICKI BLACKMINTON CUP”- rozgrywanym w ciemności przy światłach UV, który odbędzie się 11 grudnia 2021 w Hali Sportowej GOSiR Stare Babice w Zielonkach.

Zapraszamy do udziału lub kibicowania! Informacje o tym ciekawym turnieju znajdziecie na portalu Crossminton.pl w zakładce „wydarzenia”.