Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
DOBRY POCZĄTEK SEZONU BABICKICH TAEKWONDZISTÓW

Udostępnij:

Babicka sekcja taekwondo olimpijskiego stale rośnie w siłę, co widać po liczbie uczęszczających na treningi u Piotra Pazińskiego dzieci, frekwencji na zawodach jak i po wynikach sportowych jakie osiągają.

W gronie najmłodszych zawodników ostro rozpoczął sezon Filip Baszyński, który po pierwszej edycji Grand Prix rozegranej styczniu w Starych Babicach uplasował się na pierwszym miejscu ex aequo z klubowym kolegą trenującym także pod okiem Piotra Pazińskiego w sekcji KS Tebek. Po drugiej edycji Grand Prix (rozegranej 1 kwietnia) Filip zajmuje w klasyfikacji generalnej mocne trzecie miejsce w kategorii wiekowej Filipa startuje w Grand Prix w sumie 37 chłopców.

Wśród nieco starszych zawodników trenujących w Babicach Wiktoria Sadowska stawia pierwsze kroki w Pucharze Polski Kadetów. Zadanie nie jest łatwe i niejednokrotnie na macie Wiktoria mierzy się z zawodniczkami starszymi i bardziej doświadczonymi, ale po starcie w trzech tegorocznych turniejach pucharowych w Świnoujściu (5 miejsce),

 

Ostrowcu Świętokrzyskim (3 miejsce)

i Bydgoszczy (9 miejsce).

Na tą chwilę Wiktoria zgromadziła punkty pozwalające zająć jej w swojej kategorii wagowej (-41 kg.) dziewiąte miejsce w rankingu ogólnopolskim i jest to najwyższa lokata w tej kategorii wśród stołecznych a nawet mazowieckich zawodniczek.

Dobrym przygotowaniem do startów w turniejach są dodatkowe weekendowe treningi/konsultacje sparingowe z innymi klubami w których chętnie uczestniczą podopieczni Pazińskiego. W sobotę 8 kwietnia w Ciechanowie ekipa z Babic sparingowała pod okiem dwóch stołecznych olimpijczyków Michała Łoniewskiego i Piotra Pazińskiego z kolegami i koleżankami z klubów z Warszawy, Ciechanowa, Sierpca i Olsztyna.

Najbliższy start dla kategorii wiekowych żaki, młodzicy, kadeci i juniorzy to Warszawska Olimpiada Młodzieży 22 kwietnia, CRS Bielany ul. Lindego 20.

Wstęp dla widzów bezpłatny, start turnieju godz. 9:15

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności