Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
DOBRY START W OLECKU – JEST BRĄZOWY MEDAL

Udostępnij:

W weekend 13-14 maja w Olecku odbył się kolejny już w tym roku turniej taekwondo olimpijskiego zaliczany do rankingu Pucharu Polski Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W trzydziestoosobowej ekipie stołecznych klubów AZS AWF Warszawa, UKS G8 Bielany i KS Tebek nie mogło zabraknąć trenującej u Piotra Pazińskiego Wiktorii Sadowskiej. W kategorii Wiktorii -41 kg zgłoszonych było w sumie osiem zawodniczek, zatem w drodze po złoto należało stoczyć trzy zwycięskie pojedynki. Sklasyfikowana aktualnie na dziewiątym miejscu (w kategorii -41 kg) w ranking Pucharu Polski Wiktoria w pierwszej walce zmierzyła się z reprezentantką klubu UKS Andros Puławy zwyciężając pewnie 25:15. To zwycięstwo gwarantowało Wiktorii brązowy medal.

W kolejnej walce Wiktoria musiała stawić czoła zawodniczce z AZS OŚ Poznań. Mimo sporej determinacji Wiktoria musiała uznać wyższość przeciwniczki i to wyższość dosłownie bo poznanianka była o dobrą głowę wyższa od naszej zawodniczki i zdobycie punktów za kopnięcie w ochraniacz głowy było arcytrudne.

 

Brązowy medal i miejsce na podium cieszą, a zdobyte punkty dają Wiktorii pewny awans o jedną pozycję w górę rankingu ogólnopolskim w swojej kategorii wagowej.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności