Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
DWA ZŁOTE MEDALE JAKUBA DOBRZYŃSKIEGO NA ZAWODACH KARATE W CHYNOWIE

Udostępnij:

W dniu 16-06-2018r.  w Chynowie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików karate strefy C (województwa:  mazowieckie, łódzkie, podlaskie oraz lubelskie). Były to najważniejsze w tym roku zawody karate dla kategorii Młodzików. W zawodach tych uczestniczyło 61, najlepszych w tej kategorii wiekowej, zawodniczek i zawodników. Reprezentowali oni 11 klubów z w/w województw.

Nasz klub – RENSEI Borzęcin, reprezentował tylko jeden zawodnik, zawodnik na którego bardzo liczyliśmy – Jakub Dobrzyński. Mieliśmy nadzieję i mocno wierzyliśmy, że i w tym roku (w zeszłym roku zajął 1 m-ce w konkurencji kata oraz 3 m-ce w konkurencji kumite) stanie na podium, może nawet na najwyższym. Tak też się stało. Jakub wziął udział w dwóch konkurencjach i w obu wygrał.

Najpierw w konkurencji kata indywidualne, nie tracąc punktu, pokonał dwóch rywali z woj. podlaskiego. W finale zaś, spotkał się z innym zawodnikiem woj. mazowieckiego. Ten pojedynek również zakończył się jednomyślnym werdyktem sędziów 3:0 dla Jakuba. Brawo! Mieliśmy już to o czym marzyliśmy, czego bardzo tego dnia pragnęliśmy. Puchar i złoty medal był nasz!

 

Później odbyła się konkurencja kumite. Tu Jakub najpierw zmierzył się z zawodnikiem z woj. podlaskiego. Choć podczas tego pojedynku sędziowie nie zauważyli kilku punktowych akcji Jakuba, po skończonej walce, przy stanie 0:0, jednomyślnie przyznali zwycięstwo naszemu zawodnikowi. W tym momencie mieliśmy drugi tego dnia finał, z Jakubem w roli głównej. W finale naprzeciwko stanął bardzo dobrze nam znany zawodnik z łódzkiego klubu Harasuto. Podczas zaciętej i wyrównanej walki finałowej, to Jakubowi udało się zdobyć 1 pkt. Jak się później okazało, był to punkt na wagę złota. Bardzo ważna dla Jakuba podczas walk finałowych była obecność i wskazówki sensei Witka Kucharskiego. 

 

Warto jeszcze dodać, że choć najwięcej zawodników reprezentowało kluby z woj. podlaskiego – 28, woj. łódzkiego – 18, woj. lubelskiego – 4, a woj. mazowieckiego – 11, to ta skromna ekipa zawodników klubów woj. mazowieckiego, zdobywając 5 złotych medali, wygrała klasyfikację medalową województw. Drugie miejsce zajęło woj. podlaskie – 4 złote medale, na trzecim miejscu uplasowało się woj. łódzkie – 3 złote medale.

Brawo zawodnicy i zawodniczki mazowieckich klubów (Rensei Borzęcin, Atemi Warszawa, Grot Chynów, Funado Piaseczno) Brawo kadra Mazowsza!

Paweł Dobrzyński

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności