Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
DZIEŃ I NOC Z CROSSMINTONEM

Udostępnij:

Za nami babickie dzienno-nocne turnieje crossmintonowe. Po udanej ubiegłorocznej premierze w grafiku Hali Sportowej GOSiR Stare Babice ponownie zagościło wyjątkowe wydarzenie sportowe. W sobotę, 11 stycznia 2020 odbyły się rozgrywki w unikatowej formule „Day&Night”, czyli turniej dzienny oraz jego nocna odmiana rozgrywana świecącymi speederami w ciemności oświetlonej specjalnymi lampami UV.

Przed południem zawodnicy rywalizowali o trofea w turnieju „ICO Crossminton STARS Double Open & Junior Cup”. Rozgrywki deblowe przeznaczone były dla dorosłych kategorii wiekowych, natomiast młodzież i dzieci grała w kategoriach singlowych. Od wczesnych godzin rannych, na 7 boiskach do crossmintona w powietrzu z dużą prędkością świstały speedery, a gracze z kilku klubów w Polsce walczyli o jak najlepsze miejsca na podium. Pierwsze pojedynki finałowe można było obserwować z trybun już około południa, a po godz. 14tej dzienny turniej oficjalnie zakończono. Najwyższe miejsca na podium w kategoriach deblowych wywalczyli: w deblu kobiecym – Dobosz Weronika (Lier NOR)/Wincenciak Zofia (Skawina-POL); w deblu męskim – Wilkosz Wojciech (Brzeszcze) Sawicki Mariusz (Białystok); w deblu mix – Wincenciak Zofia(Skawina)/Wilkosz Wojciech (Brzeszcze); w deblu mix O40 – Wilk Katarzyna (Warszawa) Czeremużyński Jacek (Warszawa).

Niesamowite emocje towarzyszyły rywalizacji graczy w kategoriach juniorskich, bowiem dla wielu nich był to debiut w oficjalnym turnieju. Po wielu zaciętych pojedynkach złote medale odebrali: w U10open – Kozielska Hanna(Tarnowo Podgórne); w U12female – Augustyniak Anna (Tarnowo Podgórne); w U12male – Sonik Oskar(Skawina); w U14open – Dryja Dominik(Skawina).

 Galeria wraz z listą medalistów dostępna jest TUTAJ

Po południu, w całej hali wygaszono oświetlenie i rozpoczął się turniej „Babicki Blackminton® STARS 2020”. Zawodnicy walczyli o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV. „Niesamowite widowisko, na długo pozostające w pamięci” – tak twierdzili ci, którzy pojawili się na trybunach, by obserwować nowatorski rodzaj rywalizacji sportowej. Zawodnicy walczyli o trofea w grach pojedynczych, w kilku kategoriach wiekowych. Najwyższe miejsce na podium w poszczególnych kategoriach wywalczyli: Zosia Wincenciak (Skawina) – Female; Petr Makrlik (CZE) – Open; Wilk Katarzyna(Warszawa) – O40Female; Sęk Krystyna (Józefow) -O60Female; Nowogorski Artur(Warszawa) -O40Male; Gawlak Piotr(Gorlice) – O50Male; Kozielska Hanna(Tarnowo Podgórne) – U10open; Gorczyca Alicja(Skawina) – U12Female; Sonik Oskar(Skawina) – U12Male; Dryja Dominik (Skawina) – U14open.  

Pełna lista medalistów wraz z galerią dostępna jest TUTAJ  

Crossmintonowe zmagania w Starych Babicach zakończyły się po godzinie 21.30 i były wyczerpujące, szczególnie dla tych, którzy zdecydowali się na udział w obu wersjach turnieju. W obu turniejach z powodzeniem zadebiutowały dzieci z naszej gminy stając 10 razy na podium w swoich kategoriach wiekowych.  W turnieju dziennym: srebro – Olchowska Zuzanna (U10open), brąz – Olchowska Iga (U10open), Wojno Krystian (U12male) i Brzeszcz Franek(14open). W turnieju blackmintonowym: srebro – Olchowska Zuzanna (U10open) i Wojno Krystian (U12male), brąz – Fijołek Zofia (U10female), Olchowska Iga (U10open), Gąsiewski Jakub (U12male) i Brzeszcz Franek (U14open).

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do tegorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się na pod koniec czerwca w czeskich Pardubicach.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone nam ze strony GOSiR Stare Babice – gospodarzy obiektu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

Lidia Bomirska, Zdjęcia: Aneta Flisowska, Jerzy Knot.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności