Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
FINAŁ TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ GP STARE BABICE 2014 – RELACJA

Udostępnij:

Data 15 sierpnia w okolicach Starych Babic i całym powiecie warszawsko – zachodnim, kojarzy się wszystkim tylko z jednym wydarzeniem: Wielkim Festynem Babickim. Tradycyjnie w jego trakcie rozegrany został finałowy turniej cyklu „Grand Prix Stare Babice 2014” w siatkówce plażowej. W dwóch kategoriach rywalizowały zarówno panie jak i panowie.

Pogoda dopisała, a zawodnicy zatroszczyli się o wielkie emocje rywalizując w bardzo wyrównanych meczach. W turnieju pań do ostatniego meczu nie wiadomo było kto zajmie I miejsce – panie rozgrywały zawody systemem „każdy z każdym”, grając mecz i rewanż.

Ostatecznie odnosząc 6 zwycięstw i notując tylko 2 porażki wygrały Magdalena Sadlakowska w parze z Magdaleną Koper. Zaraz za nimi uplasowały się Hanna Szymańska z Magdaleną Draganiak ustępując rywalkom tylko stosunkiem małych punktów. Trzecie miejsce również z 6 zwycięstwami i 2 porażkami, natomiast z najsłabszym bilansem punktowym zajęły Joanna Prus i Kinga Pakuła.

DSC_0494

Turniej męski zapowiadał się niezwykle emocjonująco, tym bardziej, że zweryfikowany został komplet 24 par. Warto podkreślić, że były to najlepsze zespoły z przekroju całego cyklu występujące w 6 poprzedzających turniejach eliminacyjnych.

Najlepszymi okazali się Paweł Zackiewicz i Sebastian Dryński, którzy wygrali wszystkie turnieje, na których tylko się pojawiali. Sebastian bronił dodatkowo tytułu, który wywalczył w zeszłym roku grając w parze z Krzysztofem Jeziorowskim, tak więc śmiało można stwierdzić, że po tytuł sięgnęła faktycznie najlepsza para sezonu 2014. Drugie miejsce zajęli Marcin Kuźniarski / Mateusz Sekular z podwarszawskich Mrozów. Na najniższy stopień podium wskoczyli Adam Zieliński z Jakubem Trzcińskim pokonując w meczu o 3 miejsce parę Cezary Dębkowski / Krzysztof Wiązecki.

PS2

DSC_0053

Cezary Dębkowski

Zdjęcia: Kamil Malinowski, Marcin Łada

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności