Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
FINAŁY DANONE NATIONS CUP 2015 Z UDZIAŁEM GKS NAPRZÓD ST. BABICE 2003

Udostępnij:

Rokrocznie, od 2000 roku, ponad 2,5 miliona dzieci z całego świata bierze udział  w rozgrywkach lokalnych i eliminacjach krajowych, by w końcu reprezentować swój kraj  w czasie finału międzynarodowego. Jedną z największych wartości tego turnieju jest uczenie dzieci zasady fair play – uczestnictwo w rywalizacji sportowej uczy dzieci w praktyce szacunku wobec innych osób oraz tego jak z godnością przyjąć zarówno sukces, jak i porażkę.

DNC WF 2015

Turnieje krajowe organizowane są w 32 państwach we współpracy z lokalnymi klubami sportowymi. Do tej pory ponad 34 000 szkół oraz 11 000 klubów sportowych z całego świata wzięło udział w turnieju Danone Nations Cup. 40 najlepszych drużyn, spotyka się na Finale Światowym, aby spełnić swoje marzenia o grze z rówieśnikami na profesjonalnym stadionie, zgodnie z zasadami gry Fair Play.

Międzynarodowy Puchar Dzieci skierowany jest do chłopców i dziewcząt  w wieku 10-12 lat (U-12). Co roku turniej angażuje ponad 2,5 mln młodych zawodników z 5 kontynentów. Rozgrywki Danone Nations Cup odbywają się pod okiem światowej sławy piłkarza – Zinedine`a Zidane`a, wieloletniego ambasadora turnieju.

10 czerwca na stadionie w podwarszawskich Zielonkach odbyły się polskie eliminacje największego światowego turnieju piłkarskiego dla dzieci – Danone Nations Cup. Finał polskich rozgrywek, po niezwykle zaciętym pojedynku, wygrała drużyna GKS Naprzód I GOSIR Stare Babice. To właśnie oni reprezentować będą Polskę w czasie finałowych meczy w Maroko. Nasi zawodnicy wylatują do Marrakeszu 22 października o 6:30. Życzymy udanych rozgrywek!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności