Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
GRAND PRIX STARE BABICE W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ 2015 – PODSUMOWANIE

Udostępnij:

XI turniej „Grand Prix Stare Babice w siatkówce plażowej” – Zielonki 2015 rozegrany w sobotę 29 sierpnia, był ostatnim w tegorocznym cyklu rozgrywek. Poza stałymi bywalcami, tym razem odwiedzili nas zawodnicy z Gdańska, z brązowym medalistą tegorocznych akademickich mistrzostw Europy, Piotrem Ilewiczem na czele. Jak zwykle pogoda dopisała (warto wspomnieć, że podobnie jak na wszystkich, bez wyjątku co do jednego, poprzednich turniejach), emocji nie brakowało, ale jak można było się spodziewać faworyt był tylko jeden.

Faworyci nie zawiedli, para Piotr Ilewicz / Tomasz Wołoszuk odnosząc komplet zwycięstw, zajęła pierwsze miejsce.

fot 1 — kopia

Drugie miejsce przypadło Maciejowi Okrzeji z Januszem Prusem.

fot 2 — kopia

Trzecie miejsce wywalczyła para Krzystof Wiązecki / Cezary Dębkowski.

fot 3 — kopia

Zwycięzcy, chociaż przyjechali do nas po raz pierwszy, zapewniali, że w przyszłym sezonie, jeżeli tylko ponownie wystartujemy z rozgrywkami w maju, na pewno będą odwiedzali nas cyklicznie.

W tegorocznych rozgrywkach, trwających blisko cztery miesiące, wzięło udział aż 126! zawodników. Jest to najlepszy dowód na to, jak z roku na rok, cykl Grand Prix rozgrywany w podwarszawskich Zielonkach rozwija się i cieszy coraz większą popularnością. Wszyscy przyjeżdżający z dalszych regionów Polski zawodnicy, podkreślali świetną organizację, bardzo dobrze przygotowane boiska oraz urokliwość miejsca, w którym są one usytuowane. Natomiast uczestnicy, którzy po dłuższej przerwie przyjechali do nas ponownie (przyciągnięci wysokim poziomem rozgrywek), przecierali oczy ze zdumienia, i nie mogli nachwalić się jak rozwinęła i zmieniła się na lepsze infrastruktura i o ile lepszym sprzętem, pozwalającym w komfortowych warunkach „przetrwać” trudy turniejów, dysponujemy od tego roku na GP. Są to wydawałoby się szczegóły, ale dobre nagłośnienie, możliwość przygotowania sobie ciepłego posiłku, wykapania się czy skorzystania z toalety to rzeczy, o które bardzo często organizatorzy nie dbają.

Wielkie podziękowania należą się Gminie Stare Babice i miejscowemu GOSiR-owi, za umożliwienie zorganizowania cyklu rozgrywek na „Polanie Dwóch Stawów”. Osobno dla Pana Jarosława Płóciennika, Henryka Kuncewicza i Michała Costanzo, za ogromny wkład w organizację i zaangażowanie jakie wykazywali w trakcie trwania całego „Grand Prix Stare Babice w Siatkówce Plażowej – Zielonki 2015”.

Cezary Dębkowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności