Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
II RUNDA WIOSENNEJ EDYCJI TAEKWONDO KOLOR GRAF 2015

Udostępnij:

Trener Paziński może być naprawdę zadowolony z wyników jakie osiągają w tej edycji jego wychowankowie. Babicka sekcja UKS Taebaek Bielany prowadzona przez Piotra Pazińskiego „obrasta w piórka” i już w trzecim roku od rozpoczęcia pierwszych treningów w Babicach dzieciaki dzięki ciężkiej pracy swojej i trenera oraz pełnemu zaangażowaniu zaczynają odgrywać znaczącą rolę na zawodach Grand Prix Kolor-Graf.

Tym razem żaczki z naszej sekcji nie stawiły się zbyt licznie, jedyny reprezentant żaków z babickiej sekcji taekwondo Wiktor Leśniewski zaprezentował fajną sportową postawę. Każdy występ to nowe doświadczenia dla najmłodszych zawodników a dla ich rodziców wiele radości i możliwość wspólnego przeżywania pasji dziecka. 

W kategorii młodzik wystąpiły dwie zawodniczki z babickiej podstawówki Wiktoria Sadowska i Karolina Szymańska. Karolina Szymańska bardzo dobrze poradziła sobie w konkurencji sprawnościowej (karuzeli) osiągając ostatecznie trzecie miejsce w tej konkurencji. Warto podkreślić, że Karolina w poszczególnych próbach karuzeli notowała bardzo wysokie wyniki w granicach 40 punktów.

Wiktoria Sadowska po raz drugi pokazała dobrze przygotowany II układ nożny zdobywając pierwsze miejsce w konkurencji technicznej. Wiktoria walcząca w kategorii wagowej do 34 kg stoczyła dwie wygrane walki, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej. Szczególnie emocjonująca i obfitująca w nagłe zwroty akcji była druga walka Wiktorii tego dnia. Na koniec pierwszej rundy drugiej walki Wiktoria prowadziła 3:0, w drugiej rundzie walka nabrała nadspodziewanego tempa a przeciwniczka Wiktorii zdołała nadrobić stratę punktową z pierwszej rundy i dosłownie w ostatniej sekundzie wyrównać wynik 6:6. Remisowy wynik na końcu drugiej rundy oznacza dodatkową rundę o tzw. złoty punkt – wygrywa ten kto pierwszy zapunktuje. Obydwie dziewczynki były bardzo mocno zdeterminowane do wygrania.  Jednak to Wiktoria Sadowska pierwsza zdobyła punkt po 21 sekundach bardzo dynamicznej walki. Dwie wygrane przez Wiktorię konkurencje (techniczna i walki) zapewniły utrzymanie pierwszego miejsca w rankingu Grand Prix Kolor-Graf 2015.

Sukcesy cieszą i motywują do dalszej ciężkiej pracy na treningach.

Już 20 czerwca na AWF rozegrana zostanie trzecia i ostatnia runda wiosennej edycji Kolor-Graf 2015. Świetna zabawa i emocje gwarantowane, żaczki coraz pewniej czują się na zawodach, Karolina Szymańska może sporo „namieszać” w konkurencji sprawnościowej (karuzeli) za to Wiktoria Sadowska mimo sporej przewagi punktowej musi dać z siebie wszystko, aby obronić pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

 2

3

4

5

6

Marcin Sadowski 

 

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności