Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
MEDALE NA MIĘDZYWOJEWÓDZKIM TURNIEJU TAEKWONDO.

Udostępnij:

 

W dniu 24 października 2021 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Taekwondo olimpijskim. 

Klub Sportowy Shogun, trenujący na co dzień w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza, reprezentowało dwóch zawodników: Marek Kędra oraz Marcin Dąbrowski. 

W mistrzostwach wzięło udział blisko 120 zawodników. Uczestnicy MMM rywalizowali obowiązkowo w konkurencji kyorugi/walki sportowej oraz do wyboru poomsae/układy albo dwóch konkurencjach sprawnościowych. 

Młode Shoguny podzieliły się i Marek wystartował w poomsae, natomiast Marcin
w konkurencjach sprawnościowych. 

Jako pierwszy na puławskie maty wszedł Marcin Dąbrowski i rywalizował w konkurencji sprawnościowej. Polegała ona na jak najwyższym kopnięciu z wyskoku / twio ap nopi chagi. Po zażartej walce Marcin uplasował się na 5 miejscu. 

Następnie rozpoczęła się rywalizacja w poomsae. Tutaj Marek okazał się bezkonkurencyjny dla swoich przeciwników i bez najmniejszych problemów pokonał wszystkich oponentów zajmując 1 miejsce. 

Na zakończenie rywalizacji w konkurencji sprawnościowe Marcin startował w kopnięciach
z przeskoku / nare chagi (naprzemianstronne kopnięcia w worek z przeskoku).
W tej konkurencji reprezentant KS Shogun zajął 2 miejsce.

 

Dzięki dobrej postawie w dwóch konkurencjach sprawnościowych ostatecznie Marcin Dąbrowski zajął 3 miejsce (5 w twio ap i 2 w nare chagi). Był to bardzo dobry początek Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików dla babickich fighterów.

 

Kolejnym etapem były walki sportowe. Marcin w pierwszej walce zwyciężył przez nie stawienie się przeciwnika. Do drugiej walki wyszedł bardzo zmotywowany, gdyż była to walka półfinałowa. Reprezentant KS Shogun stanął naprzeciw zawodnika ULKS Andros Puławy.

 

Po bardzo zaciętej walce zwyciężył przeciwnik z Puław i on mógł rywalizować w finale MMM. Cieszy jednak, że Marcin walczył do końca i pokazał zacięty charakter, a to nie tak łatwo wytrenować. 

 

Drugi zawodnik trenujący na co dzień w Starych Babicach, Marek Kędra zaczął od zwycięskiego pojedynku z przeciwnikiem z klubu TKKF Promyk Ciechanów. 

W drugiej walce zmierzył się ze swoim kolegom z Centrum Walki Warszawa. Pojedynek zakończył się przed czasem, przewagą 20 punktów. 

W trzeciej, finałowej walce Marek stanął naprzeciwko rywala z klubu UKS G-8 Bielany. Tutaj też nie dał szans rywalowi i wygrał po drugiej rundzie, przewagą punktów w stosunku 27:5. 

 

Z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Marek Kędra przywiózł dwa złote medale (poomsae i kyorugi), natomiast Marcin Dąbrowski wrócił z dwoma brązowymi medalami (kon. sprawnościowa i kyorugi). 

Zdecydowanie tym razem KS Shogun postawił nie na ilość, a na jakość. 

fot. P. Paziński 

Serdeczne gratulacje dla zawodników i Trenera Piotra Pazińskiego  

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności