Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
MEDALOWA SOBOTA NA OTWARTYCH MISTRZOSTWACH MAZOWSZA W TAEKWONDO

Udostępnij:

Po rozegranych w sobotę 5 listopada w Ciechanowie Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Dzieci i Młodzików w Taekwondo Olimpijskim mamy dwie mistrzynie Mazowsza! Wiktoria Sadowska kat. K4 i Karolina Szymańska kat. K5 stoczyły po dwie wygrane walki z reprezentantkami mazowieckich klubów, co zapewniło im tytuły mistrzowskie, złote medale i wspaniałe pamiątkowe puchary.

1-kopia

Wiktoria w pierwszej walce spokojnie kontrolując sytuację na macie pokonała zawodniczkę stołecznego klubu UKS G-8 stosunkiem 4:2. W drugiej (finałowej) walce babicka stypendystka zmierzyła się z reprezentantką klubu Promyk Ciechanów. Dwie podstawowe rundy nie przyniosły rozstrzygnięcia i przy remisie 0:0 o zwycięstwie musiała zdecydować dodatkowa runda o tzw. złoty punkt w której pierwsze celne kopnięcie zapewnia zwycięstwo. Po nieco ponad 30 sekundach zaciętej walki Wiktoria celnym mocnym kopnięciem zdobyła złoty punkt i wygrała.

2-kopia

Karolina Szymańska w drodze po złoto także musiała udowodnić przewagę nad dwiema przeciwniczkami. Pierwszą walkę z zawodniczką Centrum Walki Warszawa Karolina wygrała stosunkiem 3:1. W drugiej walce Karolina stanęła naprzeciw reprezentantki Legionowskiej Akademii Sportów Walki, po pierwszej rundzie zakończonej bez-punktowym remisem zwycięstwo (2:0) zapewniły Karolinie dwie akcje zakończone sukcesem. Nie bez znaczenia dla wyniku tej walki były też skuteczne bloki niedające zawodniczce z Legionowa szans na zdobycie punktu.

3-kopia

Wiktoria tego dnia do dorobku medalowego dołożyła jeszcze brązowy medal w konkurencji sprawnościowej Twio Ap Chagi. Dwa złota i jeden brąz zdobyte na jednym turnieju rangi wojewódzkiej to dla trenera Piotra Pazińskiego i dziewczyn ważny dzień oraz kolejny istotny punkt w historii rozwoju taekwondo w Babicach. Kalendarz imprez taekwondo do końca tego roku jest dosyć mocno wypełniony i być może będą jeszcze powody do świętowania kolejnych sukcesów na dwóch turniejach wchodzących w cykl ligi Grand Prix Kolor-Graf oraz Mistrzostwach Warszawy.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności