Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
MOCNE STARE BABICE NA OTWARTYCH MISTRZOSTWACH WARSZAWY W TAEKWONDO

Udostępnij:

Sobotę 5 grudnia i niedzielę 6 grudnia spokojnie można nazwać mocnym weekendem taekwondo i to weekendem bardzo udanym dla naszej sekcji. GALERIA ZDJĘĆ

Sobotnie zawody, ostatnie z serii Grand Prix Kolor-Graf były jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Warszawy w Taekwondo i tradycyjnie pochłonęły w wir walk i rywalizacji najlepszych młodych warszawskich zawodników. Ostatnia decydująca runda w sezonie 2015 rozegrana była na hali Kompleksu Sportowego CRS Bielany przy ul. Lindego 20. Tradycją ostatniej rundy sezonu jest udział młodych zawodników z zaprzyjaźnionego klubu z Witebska na Białorusi. Duża hala, spora publiczność, zagraniczni goście oraz ostatnia możliwość zdobycia punktów w rankingu nie zdeprymowały młodych taekwondzistów, wręcz przeciwnie rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie.

2 — kopia

W najmłodszej kategorii wiekowej Żaki (8-9 lat) rywalizacja rozegrała się bez zawodników z sekcji babickiej – liczymy na silną reprezentację w sezonie 2016. W grupie starszych dzieci Młodzików (10-11 lat) wystartowała Wiktoria Sadowska zamykając sezon złotem w konkurencji technicznej, szóstym miejscem w konkurencji sprawnościowej i srebrem w walkach.

8 — kopia

W ramach Otwartych Mistrzostw Warszawy rywalizowali także kadeci (12-14 lat), trzyrundowe walki (3 x 1,5 min) odbywające się w formule KYORUGI z punktowanymi wysokimi kopnięciami na ochraniacz głowy. Babicką sekcję reprezentowali kadeci Julia Sereda

16 — kopia

i Kacper Myśliwiec

12 — kopia

od początku trenujący u trenera Piotra Pazińskiego. Bardzo dynamiczne walki Julii i Kacpra obfitowały w bardzo widowiskowe wysokie kopnięcia i dwójka naszych kadetów wróciła do domu z medalami Julia ze złotem a Kacper z brązem. To dobry test dla naszych kadetów, którzy już 11 grudnia startują w Pucharze Polski – Olsztyn Cup.

W niedzielę 6 grudnia odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. W kategorii -80 kg wystartował trener babickiej sekcji Piotr Paziński reprezentujący AZS AWF Warszawa. Po raz kolejny Piotr Paziński okazał się niepokonany i w pięknym stylu zdobył tytuł Mistrza Polski oraz specjalne wyróżnienie organizatorów turnieju dla najlepszego zawodnika.

18 — kopia

Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za udany start kadetów Julii Seredy i Kacpra Myśliwca w Pucharze Polski – Olsztyn Cup.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności