Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
NAJWIĘKSZY TURNIEJ TAEKWONDO OLIMPIJSKIEGO W POLSCE

Udostępnij:

Już w ten weekend 29-30 sierpnia Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie będzie gościła wielu wspaniałych zawodników w tym mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i Europy. Będzie okazja zobaczenia w akcji na macie trenera babickiej sekcji Taekwondo Olimpijskiego – członka kadry narodowej Piotra Pazińskiego.

Warszawski turniej Polish Open Warsaw Cup to tak naprawdę dwa międzynarodowe turnieje z dużymi tradycjami.

Dedykowany seniorom turniej Polish Open jest już XXII edycją tej imprezy, ale po raz pierwszy nadana mu została przez Światową Federację TaekwondoEndFragment (World Taekwondo Federation – WTF) ranga G1. Dzięki temu startujący w turnieju zawodnicy będą rywalizowali zarówno o medale i prestiżowy tytuł międzynarodowej mistrzyni i mistrza Polski jak też o cenne punkty światowego i olimpijskiego rankingu taekwondo prowadzonego przez World Taekwondo Federation. W turnieju tym będziemy mogli zobaczyć walki wielu świetnych zawodników mistrzów olimpijskich, świata i europy członków swoich narodowych reprezentacji. Wśród tych najbardziej utytułowanych nie może zabraknąć członków polskiej reprezentacji Aleksandry Kowalczuk i Aleksandry Krzemienieckiej oraz Piotra Hatowskiego, Piotra Pazińskiego i Karola Robaka. Z zgłoszonych zagranicznych uczestników turnieju emocje na najwyższym poziomie dostarczą nam na pewno Aaron Cook reprezentujący Mołdawię, Tahir Guelec z Nieniec, Arman-Marshall Silla z Białorusi, Si Mohamed Ketbi z Belgii i wielu wielu innych. Na równie pasjonujące pojedynki możemy liczyć wśród kobiet, które podobnie jak panowie walczą w podzielone na osiem kategorii wagowych. Kibice XXII Polish Open na długo zapamiętają walki znakomitych zawodniczek a wśród nich Anne-Caroline Graffe z Francji, Helena Fromm z Niemiec, Edina Kotsis z Węgier, Martina Zubcic i Ana Zaninovic z Chorwacji. W sumie na matach XXII Polish Open turnieju klasy G1 walczyć będzie bez mała 400 zawodników i zawodniczek z całej Europy i wielu części świata jak choćby z Australii w sumie ponad 40 krajów

plakat_2015-01-01

Zdobyte w Warszawie punkty to cenne trofeum w trwających właśnie eliminacjach olimpijskich na IO Rio 2016.

Rozgrywający się równolegle turniej Warsaw Cup doczekał się w tym roku już swojej XVII edycji. Turniej ten przeznaczony dla młodych zawodników juniorów i kadetów jest prawdziwym sprawdzianem ich rosnących umiejętności. Ten cieszący się niezwykłą popularnością turniej w tym roku zgromadził na listach startowych bez mała 700 młodych zawodników. Startujący w Warsaw Cup juniorzy w wieku 15-17 lat i młodsi od nich kadeci 12-14 lat bez wątpienia rozegrają wiele pasjonujących pojedynków a zdobyte medale będą cennym trofeum. Co ważne i wyjątkowe w warszawskim turnieju taekowndo to fakt, że rozgrywanie rywalizacji młodzieżowej w tym samym czasie co prestiżowego turnieju G1 umożliwia młodym adeptom spotkanie swoich idoli, obserwowanie ich w akcji i wymianę cennych wskazówek.

Imprezę objęli honorowym patronatem:

Prezydent m.st Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Polski Komitet Olimpijski

Ambasador Republiki Korei w Polsce – Ji-in Hong

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie prof. Andrzej Mastalerz

Patronat medialny nad turniejem objęli:

Telewizja Polska S.A.– TVP Sport

Polskie Radio S.A.

XXII Polish Open XVIII Warsaw Cup

29-30 sierpnia 2015 r.

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

ul. Marymoncka 34

Program:

29 sierpnia (sobota)

8:30 – 18:00 walki eliminacyjne

18:30 półfinały i finały

30 sierpnia (niedziela)

8:30 – 18:00 walki eliminacyjne

18:30 półfinały i finały

wstęp wolny

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności