Sekundy
Szukaj
OLBRZYMI SUKCES KLUBU RENSEI KARATE DOJO

Udostępnij:

10 czerwca 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym, odbyły się dwa turnieje karate. Pierwszy z nich to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF strefy C, obejmujące swym zasięgiem województwa: podlaskie, lubelskie, mazowieckie oraz łódzkie. Od 2013r., kiedy to Polski Związek Karate WKF dał prawo organizacji tej ważnej imprezy naszemu klubowi, RENSEI nieustannie organizuje ją co roku. W zawodach tych uczestniczą najlepsi polscy zawodnicy – młodzicy.

W tym roku nasz klub miało zaszczyt reprezentować dwóch, obecnie najlepszych, zawodników w tej kategorii wiekowej. Byli to: Jakub Dobrzyński i Dawid Krzywicki. W konkurencji „KATA Młodzik 6.1 kyu i wyższe”, bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie swoje pojedynki, okazał się Jakub Dobrzyński.

Takiego sukcesu do tej pory nie odniósł żaden zawodnik naszego klubu.

W konkurencji „KUMITE – 45kg” Jakub zajął wysokie trzecie miejsce, przegrywając nieznacznie (0:1) walkę o wejście do finału. Porażka ta zmotywowała Jakuba do innego wielkiego wyczynu, ale o tym później 🙂

Drugi z naszych reprezentantów – Dawid Krzywicki, startował „tylko” w konkurencji „KATA Młodzik 6.1 kyu i wyższe” i … był bliski podium. Niestety, decydujący pojedynek o 3 miejsce przegrał głosami sędziów 2:3.

Gratulujemy Jakubowi Dobrzyńskiemu jednocześnie składamy podziękowania dla senseia Daniela i senseia Witolda Kucharskich oraz sensei Ewy Gąsiewskiej! To właśnie oni przyczynili się do tego ogromnego sukcesu! W tym miejscu należy przypomnieć, że sensei Ewa Gąsiewska to aktualna Mistrzyni Polski. W dniu 20 maja 2017, w Opolu, po raz kolejny wywalczyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w konkurencji Kumite Karate Olimpijskiego WKF. Gratulacje !!!

Około południa rozpoczęły się kolejne zawody – VIII Puchar Mazowsza Karate WKF.

Oficjalnego otwarcia dokonał Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni, a puchary i medale wręczali m.in. Marcin Zając – zastępca Wójta Gminy Stare Babice, dyrektor szkoły – Agnieszka Matuszewska oraz były radny Gminy Stare Babice – Tadeusz Wiśniewski, osoba, która od początku działalności naszego klubu jest z nami i dla nas.

Na trzech tatami zmagało się 208 zawodników z 13 klubów. Ich umiejętności oceniało 23 sędziów, w tym 2 sędziów międzynarodowych. Przewodniczył im sędzia Remigiusz Powroźnik z Prudnika. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwało i ewentualnej pomocy udzielało czterech ratowników medycznych.

Nasz klub RENSEI reprezentowało 34 zawodniczek i zawodników, którzy w sumie zdobyli aż 9 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych medali!!! Pozwoliło to nam na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej!!! Wyprzedził nas tylko klub z Łodzi – Olimp, którego zawodnicy wywalczyli 9 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali. Na trzecim miejscu znalazł się KAISHO Białystok ( 8 złotych, 8 srebrnych i 18 brązowych medali ).

Za nami uplasowały się tak mocne kluby jak m.in: Harasuto Łódź, Atemi Warszawa, ŁKKS Łódź, Tora Legnica.

Złote medale dla RENSEI zdobyli:

– Michalina Wojtkowska – kata 9 lat,

– sensei Ewa Gąsiewska – kata juniorki/seniorki (16+) , pokonując w finale naszą drugą zawodniczkę – Karolinę Dzieńkowską,

– Jakub Kęsicki – kata 7 lat i mł.,

– Jakub Klepacki – kata 9 lat,

– Jakub Dobrzyński – kata 12-13 lat,

– Krystian Krzywicki – kumite (fantom) – 8 lat,

– Jakub Dobrzyński – kumite -45kg,

– sensei Konrad Rusztecki – kumite 18+ (+75kg),

– drużyna RENSEI TEAM – kata drużynowe 9 lat i mł. (Krystian Krzywicki, Jakub Klepacki, Jan Kacperski).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Jakuba Dobrzyńskiego, który w konkurencji kumite ponownie w półfinale musiał zmierzyć się z tym samym zawodnikiem, z którym przegrał podczas MMM. Tym razem to Jakub okazał się lepszy i pokonał zawodnika CHAMPION Łódź 1:0. W walce finałowej Jakub spotkał się z samym mistrzem MMM. Ten emocjonujący do końca pojedynek również zakończył się zwycięstwem Jakuba, 1:0. Gratulacje!!!

Bardzo dobrze spisał się Jan Kacperski, który w konkurencji kumite zajął 3 miejsce, przegrywając jedynie z jednym z najlepszych obecnie polskich zawodników w tej kategorii.

Niewiele brakowało, a w finale kumite sensei Ewa Gąsiewska pokonałaby utytułowaną zawodniczkę łódzkiego klubu. Tym razem nasza mistrzyni musiała zadowolić się „tylko” srebrnym medalem.

Cieszy bardzo, że młodzi zawodnicy i zawodniczki naszego klubu chcą rywalizować z innymi zawodnikami. Doświadczenie to może okazać się cenne podczas innych wielkich zawodów karate.

MMM 2017 strefa C (GB)

Oficjalne wyniki – 8 Puchar Mazowsza Karate WKF

Dzień 10-06-2017r. pozostanie na długo w naszej pamięci. Sprawna organizacja (za pomoc dziękujemy rodzicom), wysoki poziom zawodów (to ocena sędziów), a przede wszystkim ze względu na osiągnięcia naszych zawodniczek i zawodników i bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji medalowej. Brawo RENSEI!!! Raz jeszcze gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom i życzymy im dalszych sukcesów.