Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
OSTATNIE SUKCESY BABICKICH KARATEKÓW Z RENSEI KARATE DOJO

Udostępnij:

  1. miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski!

W dniu 19 maja 2018r., odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w KARATE WKF. W zawodach tych wzięło udział dwoje studentów trenujących w UKS RENSEI Borzęcin: aktualna Akademicka Mistrzyni Polski – sensei Ewa Gąsiewska (SGGW) oraz debiutujący w takich zawodach – sensei Dominik Karczewski (WAT).

Startująca w konkurencji kumite indywidualne kobiet -61 kg sensei Ewa, po dwóch wygranych pojedynkach ( 4:0 oraz 3:2 ), w pojedynku o finał, po bardzo emocjonującej walce, nieznacznie uległa kolejnej przeciwniczce 1:2. Finał był na wyciągnięcie ręki. Cóż … pozostała walka o brązowy medal. Niestety i ten pojedynek zakończył się minimalną porażką sensei Ewy (1:2). Pozostał wielki niedosyt, bo finał był naprawdę bardzo, bardzo blisko. Ostatecznie sensei Ewa została sklasyfikowana na 5 miejscu.

Debiutujący na AMP sensei Dominik Karczewski, w konkurencji kumite indywidualne mężczyzn -67kg, w swoim pierwszym pojedynku łatwo pokonał rywala 8:0, warto dodać – przed czasem! Kolejny przeciwnik okazał się  jednak zbyt mocny i porażka 0:9, zamknęła drogę do finału sensei Dominkowi. W walce repasażowej nasz debiutant niestety nie dał rady przeciwnikowi. Sensei Dominik sklasyfikowany został również na 5. miejscu AMP.  Serdecznie gratulujemy studentom występu i dziękujemy za emocjonujące pojedynki.

2 srebrne i 2 brązowe medale podczas Central Poland Open Karate WKF w Pleszewie.

W dniach 19-20.05.2015r., w Pleszewie, odbył się międzynarodowy turniej CENTRAL POLAND OPEN – Grand Prix Karate WKF. W zawodach tych wzięło udział ponad 450 zawodników z 11 państw, 64 klubów. 8-osobowa ekipa RENSEI wywalczyła 4 medale!

Pierwszego dnia zawodów, srebrny medal w konkurencji kumite ind. dziewcząt U-8, zdobyła Helenka Szłyk. W tej samej konkurencji, Kasia Przybylińska zdobyła brązowy medal.

Dodatkowo, Kasia Przybylińska, w konkurencji kata indywidualne dziewcząt U-8, zdobyła brązowy medal. Brawo dziewczyny!

Bardzo dobrze zaprezentowali się również:

Kasper Szubski – po przegranej z faworytem konkurencji, trzy kolejne swoje pojedynki repasażowe Kasper wygrał. W kolejnym pojedynku, Kasper stanął przed szansą zdobycia brązowego medalu. Niestety zabrakło 1 chorągiewki sędziego, aby cieszyć się ze zwycięstwa i brązowego medalu. Szkoda. Brawo Kasper!!!

Jakub Dobrzyński (po wygranej 4:1, kolejny, wydawałoby się również wygrany pojedynek, przegrał 2:3).

Alicja Bartosik zadebiutowała w kumite i choć dwie walki przegrała, to pokazała, że ma potencjał.

Nie udało się wygrać swoich walk w kata Michalinie Wojtkowskiej i Jakubowi Klepackiemu, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Drugiego dnia zawodów, do Pleszewa dojechała, walcząca dzień wcześniej w AMP we Wrocławiu, sensei Ewa Gąsiewska. Sensei Ewa, startująca w konkurencji kumite seniorek Open, znalazła się w finale. Jej przeciwniczką była Szwedka. Po dość wyrównanym pojedynku, zwyciężyła zawodniczka ze Skandynawii, pokonując naszą zawodniczkę 6:3. Srebrny medal dla sensei Ewy Gąsiewskiej.

W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął 30. miejsce na 64 kluby!

Paweł Dobrzyński

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności