Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
OTWARTE MISTRZOSTWA MAZOWSZA TAEKWONDO 2015

Udostępnij:

Mimo wczesnej pory – godzina 6:30 młodzi warszawscy zawodnicy taekwondo w kategorii młodzik i kadet sprawnie zapakowali się do autokaru i wyruszyli do Sierpca na Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Taekwondo 2015. Zwyczajowo nie mogło zabraknąć zawodników z babickiej sekcji taekwondo, reprezentacja Babic to kadeci: Julia Sereda, Maja i Jakub Rybarczyk oraz młodziczka Wiktoria Sadowska.

2

Zawody zorganizowane z ładnej hali sportowej skupiły ponad 90 zawodników nie tylko z Mazowsza, ale też z dosyć odległych zakątków Polski. Formuła tych zawodów obejmowała walki w wyznaczonych kategoriach wagowych w podziale na chłopców i dziewczęta dwóch grupach wiekowych: młodzicy i kadeci. Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania i rozgrywane na trzech matach jednocześnie walki przebiegały bardzo sprawnie, pod okiem doświadczonych składów sędziowskich. Poziom sportowy zawodników były bardzo wysoki i jednocześnie wyrównany. Do rzadkości nie należały walki kończące się jednopunktową przewagą a zdarzały się też walki z dodatkowymi rundami o tzw. złoty punkt. Reprezentanci warszawskich klubów taekwondo zdobyli tego dnia wiele medali. Nie mały wkład w ten sukces mieli zawodnicy UKS Taebaek trenujący w Babicach Starych zdobywając w swoich kategoriach:

SREBRO: Wiktoria Sadowska, Maja Rybarczyk

BRĄZ: Julia Sereda, Jakub Rybarczyk

3

4

5

Młodzi taekwondziści z Babic poradzili sobie świetnie, a warto dodać że w czasie kiedy dzieciaki z Babic walczyły na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza ich trener Piotr Paziński reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Taekwondo w rosyjskim Czelabińsku.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności