PODSUMOWANIE

III PUCHARU MAZOWSZA KARATE WKF

W dniu 10 marca 2012r., odbyły się w Borzęcinie Dużym ogólnopolskie zawody pod patronatem Polskiego Związku Karate – III Puchar Mazowsza Karate WKF. Do walki o medale stanęło tego dnia blisko 150 zawodników z 13 krajowych klubów (m.in. z Warszawy, Szczecina, Torunia, Łodzi). Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało 13 sędziów pod przewodnictwem Sędziego Głównego – p. Ewy Ambroszczyk. Tego dnia podwarszawski Borzęcin stał się centrum sportowego karate.

Ze względu na duże zainteresowanie turniejem poziom zawodników walczących o medale niejako wymuszał posiadanie wysokich umiejętności. Wyszkolenie jest bardzo istotne w trakcie rywalizacji, gdzie każdy błąd może zaważyć o losach walki. Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się doświadczeni już karatecy Rensei Borzęcin z gminy Stare Babice, którzy występując w barwach GOSiR sięgali po złoto aż 12 razy, zajmując w końcowej punktacji klubów pierwsze miejsce. Daje to znakomite rokowania na przyszłość, gdyż wielu z naszych karateków po udanym udziale w Mistrzostwach Polski Karate FSKA w Karpaczu (25-26 lutego 2012) weźmie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Puchar Mazowsza Karate WKF to coroczny cykl zawodów, tworzący miejsce sportowej rywalizacji dzieci, młodzieży i dorosłych jednocześnie promując Powiat Warszawski Zachodni i Gminę Stare Babice.

OFICJALNE WYNIKI

KATA INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW:

a) 7 lat i młodsi:

1. Korneliusz Janeczek Kamikaze Szczecin

2. Szymon Mika GOSiR – RENSEI Borzęcin

3. Filip Łukowiak Atemi Warszawa

Jakub Dobrzyński GOSiR – RENSEI Borzęcin

b) 8 lat:

1. Ibragim Titajew Seishinkai Łuków

2. Szymon Modrzecki ŁKKS Łódź

3. Arkadiusz Karasiński ŁKKS Łódź Antek Laszczka Kakimu Warszawa

c) 9 lat:

1. Mateusz Wiśniewski Kamikaze Szczecin

2. Oskar Mitek Atemi Warszawa

3. Mikołaj Bożyk GOSiR – RENSEI Borzęcin Mikołaj Kubiak Grot Chynów

d) 10-11 lat:

1. Kamil Wojtkowski Atemi Warszawa

2. Łukasz Sulejczak Atemi Warszawa

3. Bartosz Karliński ŁKKS Łódź Michał Zawadzki Atemi Warszawa

e) 12-13 lat:

1. Emil Frącz Katai Mońki

2. Krzysztof Roszkowski Katai Mońki

3. Cezary Pływaczewski GOSiR – RENSEI Borzęcin Michał Przygodzki Katai Mońki

f) 14-15 lat:

1. Adrian Rudowski UNSU Ożarów Mazowiecki

2. Grzegorz Sulima Kamikaze Szczecin

3. Konrad Rusztecki GOSiR – RENSEI Borzęcin Izydor Łobacz Katai Mońki

g) Seniorzy (18 +):

1. Michał Malik Seishinkai Łuków

2. Jarosław Malik Seishinkai Łuków

3. Jan Bielawski GOSiR – RENSEI Borzęcin Maciej Budziński GOSiR – RENSEI Borzęcin

 

KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT:

a) 7 lat i młodsze:

1. Oliwia Kazimierczak GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Natalia Kuczyńska GOSiR – RENSEI Borzęcin

b) 8-9 lat:

1. Joanna Styczyńska Kakimu Warszawa

2. Karolina Rowicka GOSiR – RENSEI Borzęcin

3. Aleksandra Prachnio Kakimu Warszawa Wiktoria Woźniak ŁKKS Łódź

c) 10-11 lat:

1. Paulina Wiesner BUSHI Bielsko-Biała

2. Karolina Dzienkowska GOSiR – RENSEI Borzęcin

3. Maja Kulesza ŁKKS Łódź

 

Patrycja Grabis ŁKKS Łódź

d) 12-13 lat:

1. Dagmara Czechowska ŁKKS Łódź

2. Julia Talarczyk BUSHI Bielsko-Biała

3. Agata Boguska Atemi Warszawa

 

Paulina Rączka Atemi Warszawa

e) 14-15 lat:

1. Dobrosława Król GOSiR – RENSEI Borzęcin

f) 16-17 lat:

1. Ewa Gąsiewska GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Monika Durmaj Atemi Warszawa

 

KUMITE INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW:

a) 7 lat i młodsi (fantom):

1. Szymon Mika GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Jakub Dobrzyński GOSiR – RENSEI Borzęcin

3. Korneliusz Janeczek Kamikaze Szczecin Filip Łukowiak Atemi Warszawa

b) 8 lat (fantom):

1. Szymon Modrzecki ŁKKS Łódź

2. Ibragim Titajev Seishinkai Łuków

3. Hubert Gałązka UNSU Ożarów Mazowiecki Oskar Fus Atemi Warszawa

c) 9 lat (fantom):

1. Michał Bugaj Atemi Warszawa

2. Mateusz Wiśniewski Kamikaze Szczecin

3. Mikołaj Kubiak Grot Chynów Antek Heleniak Atemi Warszawa

d) 10-11 lat (fantom):

1. Kamil Wojtkowski Atemi Warszawa

2. Bartosz Karliński ŁKKS Łódź

3. Łukasz Sulejczak Atemi Warszawa Michał Zawadzki Atemi Warszawa

e) 10-11 lat (open):

1. Filip Skrzeczkowski KKS Dojo Toruń

2. Michał Karczewski GOSiR – RENSEI Borzęcin

3. Bartosz Karliński ŁKKS Łódź Wojciech Oziębły Atemi Warszawa

f) 12-13 lat (-45kg):

1. Artur Chojnowski Katai Mońki

2. Paweł Makuch Ronin Toruń

3. Mateusz Mika GOSiR – RENSEI Borzęcin Jan Wyrzykowski UNSU Ożarów Mazowiecki

g) 12-13 (-50kg):

1. Adam Majbur Atemi Warszawa

2. Cezary Pływaczewski GOSiR – RENSEI Borzęcin

3. Jan Świtkowski Atemi Warszawa

h) 12-13 (+50kg):

1. Robert Wojciechowski Ronin Toruń

2. Oliwier Girguś KKS Dojo Toruń

3. Tomasz Szymaniuk Shogun Białystok

i) 14-15 (-52kg):

1. Grzegorz Sulima Kamikaze Szczecin

2. Paweł Puczyłowski Shogun Białystok

3. Nataniel Gębicki KKS Dojo Toruń

j) 14-15 lat (-63kg):

1. Dominik Karczewski GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Izydor Łobacz Katai Mońki

3. Damian Charlak GOSiR – RENSEI Borzęcin  Adrian Rudowski UNSU Ożarów Mazowiecki

k) 14-15 (+63kg):

1. Konrad Rusztecki GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Karol Silarski KKS Dojo Toruń

3. Paweł Żendzian Shogun Białystok Krzysztof Missala Atemi Warszawa

l) 18 + (+75kg):

1. Tomasz Misiak KKS Dojo Toruń

2. Jacek Boguski Atemi Warszawa

3. Paweł Biernacki UNSU Ożarów Mazowiecki

 

KUMITE INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT:

a) 7 lat i młodsze (fantom):

1. Natalia Kuczyńska GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Zofia Budzińska GOSiR – RENSEI Borzęcin

b) 8-9 lat:

1. Joanna Styczyńska Kakimu Warszawa

2. Zuzanna Witczak Atemi Warszawa

3. Martyna Złotkowska Grot Chynów Julia Karkowska Grot Chynów

c) 10-11 lat (fantom):

1. Karolina Dzienkowska GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Julia Przekwas Grot Chynów

3. Patrycja Grabis ŁKKS Łódź Natalia Lewandowska Grot Chynów

d) 10-11 lat (open):

1. Karolina Dzienkowska GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. Patrycja Grabis ŁKKS Łódź

e) 12-13 lat (open):

1. Agata Boguska Atemi Warszawa

2. Dagmara Czechowska ŁKKS Łódź

3. Katarzyna Tylus Atemi Warszawa Paulina Rączka Atemi Warszawa

f) 16-17 lat (open):

1. Kornelia Ząbek Kamikaze Szczecin

2. Monika Durmaj Atemi Warszawa

3. Ewa Gąsiewska GOSiR – RENSEI Borzęcin

 

KATA DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW:

a) 9 lat i młodsi:

1. RENSEI TEAM 6 GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. ATEMI 1 Atemi Warszawa

3. GROT 1 Grot Chynów UNSU 2 UNSU Ożarów Mazowiecki

b) 10-11 lat:

1. ATEMI 4 Atemi Warszawa

2. ATEMI 6 Atemi Warszawa

3. RENSEI TEAM 3 GOSiR – RENSEI Borzęcin ATEMI 5 Atemi Warszawa

c) 12-13 lat:

1. ATEMI 9 Atemi Warszawa

2. KATAI 1 Katai Mońki

3. RENSEI TEAM 5 GOSiR – RENSEI Borzęcin

d) Seniorzy (18 +):

1. RENSEI TEAM 2 GOSiR – RENSEI Borzęcin

2. UNSU 4 UNSU Ożarów Mazowiecki

 

KATA DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT:

a) 9 lat i młodsze:

1. GROT 2 Grot Chynów

2. RENSEI TEAM 4 GOSiR – RENSEI Borzęcin

b) 10-11 lat:

1. ŁKKS 1 ŁKKS Łódź

2. RENSEI TEAM 1 GOSiR – RENSEI Borzęcin

3. GROT 3 Grot Chynów ATEMI 8 Atemi Warszawa

c) 12-13 lat:

1. ŁKKS 2 ŁKKS Łódź

2. ATEMI 7 Atemi Warszawa

d) 16-17 lat:

3. Mix 1 GOSiR – RENSEI Borzęcin /Atemi Warszawa

 

Składy DRUŻYN KATA:

ŁKKS 1 – Wiktoria Woźniak, Maja Kulesza, Liliana Królak

ŁKKS 2 – Dagmara Czechowska, Patrycja Grabis, Agata Sęczkowska

RENSEI 1 – Karolina Dzienkowska, Karolina Rowicka, Paulina Lubańska

RENSEI 2 – Jan Bielawski, Konrad Rusztecki, Dominik Karczewski

RENSEI 3 – Michał Karczewski, Konrad Król, Mateusz Mika

RENSEI 4 – Natalia Kuczyńska, Martyna Lubańska, Oliwia Kazimierczak

RENSEI 5 – Sebastian Grzegorczyk, Cezary Pływaczewski, Stanisław Budziński

RENSEI 6 – Jakub Dobrzyński, Szymon Mika, Mikołaj Bożyk

 

UNSU 1 – chłopcy 10-11 lat

UNSU 2 – chłopcy <9 lat

ATEMI 1 – Oskar Fus, Michał Bugaj, Oskar Mitek

ATEMI 2 – Antek Heleniak, Filip Łukowiak, Stanisław Nowakowski

ATEMI 4 – Maciej Łasek, Jakub Koryczan, Wojciech Oziębły

ATEMI 5 – Łukasz SulejczakWojtkowiak, Michał Zawadzki

ATEMI 6 – Krzysztof Niedolistek, Jakub Kosiński, Mateusz Vincent

ATEMI 7 – Paulina Rączka, Agata Boguska, Katarzyna Tylus

ATEMI 8 – Zuzanna Witczak, Natalia Zielińska, Rita Nowacka

ATEMI 9 – Michał Dudziec, Jan Świtkowski, Adam Majbour

 

GROT 1 – Aleksander Chmielewski, Mikołaj Kubiak, Oskar Gut

GROT 2 – Julia Karkowska, Sandra Sobieraj, Martyna Złotkowska

GROT 3 – Natalia Lewandowska, Julia Przekwas, Małgorzata Gawrońska

MIX 1 – Dobrosława Król, Ewa Gąsiewska, Monika Durmaj

 

W zawodach wzięło udział blisko 150 zawodników z 13 krajowych klubów (ATEMI Warszawa, BUSHI Bielsko-Biała, GROT Chynów, KAKIMU Warszawa, KAMIKAZE Szczecin, KATAI Mońki, KKS DOJO Toruń, ŁKKS Łódź, SEISHINKAI Łuków, RONIN Toruń, SHOGUN Białystok, UNSU Ożarów Mazowiecki oraz gospodarze GOSiR – RENSEI Borzęcin). Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało 13 sędziów pod przewodnictwem Sędziego Głównego – p. Ewy Ambroszczyk. Wszystkim Klubom, Trenerom, Sędziom składamy podziękowania za przybycie i udział w zawodach.