Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Podsumowanie turnieju Stare Babice 3×3 Streetball Challenge 2022

Udostępnij:

Za nami 12. edycja Stare Babice 3×3 Streetball Challenge!

GALERIA TURNIEJU

Pierwotnie zagrać w nim miały 32 drużyny, jednak z różnych względów finalnie zobaczyliśmy na boiskach 25 zespołów w kategorii MEN OPEN. 

Na papierze faworytami byli aktualni wicemistrzowie i 3. zespół Mistrzostw Polski, czyli Planet Team i Hutnik Warsaw. Oprócz nich kandydatami do finałowego triumfu byli też mistrzowie Polski w kategorii U23 – KS Sky Tattoo Radom oraz stołeczna ekipa Palę tróje.

Mecze grupowe dość szybko zweryfikowały zapędy Radomian, którzy po dwóch minimalnych porażkach – z Legią Lotto (18:19) i Pruszkowem (13:14) – nie dali rady awansować do ćwierćfinałów. Na tym etapie fazy pucharowej pożegnaliśmy kolejnych faworytów – Planet Team już w 1/4 musieli zmierzyć się z mocnym Hutnikiem i uznać ich wyższość (11:21). 

Po dość jednostronnych ćwierćfinałach w półfinale obejrzeliśmy dwa pasjonujące spotkania: w pierwszym zmierzyli się Pruszków 3×3 i Palę tróje (17:21), a w drugim Isetia i Hutnik Warsaw (20:21). To drugie starcie można chyba śmiało określić mianem meczu turnieju, bo prowadzenie w nim zmieniało się jak w kalejdoskopie, a kluczowe 2 punkty pod presją obrońcy w ekwilibrystyczny sposób zdobył Patryk Jankowski.

W meczu o 3. miejsce rozdrażniony porażką w półfinale Hutnik Warsaw zdemolował Pruszków 3×3 (21:9), a w finale Palę tróje bez większych problemów rozprawili się z Isetią (16:8) i z kompletem zwycięstw stanęli na najwyższym stopniu podium.

1. Palę Tróje – Przemysław Lewandowski, Aleksander Lewandowski, Jurek Kempa i Kacper Mościcki
2. Isetia Basketball Team – Kiryl Dziatchuk, Patryk Jankowski, Tsimafei Bystrou i Krystian Tyszka
3. Hutnik Warsaw 3×3 – Michał Wojtyński, Tomek Rudko, Patryk Łysiak i Damian Cechniak

MVP turnieju wybrano Aleksandra Lewandowskiego z Palę tróje. Wyróżnienie równie dobrze mogło jednak trafić do grającego z nim razem w zespole ojca Przemysława Lewandowskiego, o którym możemy powiedzieć, że jest jak wino.

W konkursach indywidualnych triumfowali odpowiednio:

3-POINT SHOOTOUT – Aleksander LEWANDOWSKI (Palę tróje)

BIG SHOT – Miłosz KOWSZUN

Imprezę poprowadzili niezawodni Wujek Samo Zło i Mike Kicks, a o odpowiednią oprawę muzyczną zadbał DJ Def.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności