Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
POLISH OPEN – WARSAW CUP W TAEKWONDO

Udostępnij:

Tegoroczny turniej pucharu świata Polish Open –Warsaw Cup (17-18 września Hala TORWAR) jest pierwszym po Igrzyskach Olimpijskich w Rio turniejem rangi Pucharu Świata Taekwondo. To na nim wielu znakomitych zawodników rozpocznie swoją drogę do kolejnych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

W sobotę, 17 września, Halę COS Torwar (ul. Łazienkowska 6a) wypełni bez mała 500 młodych zawodników (12-18 lat) z blisko 40 krajów. Będą oni walczyć o cenne medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Warszawy w Taekwondo Olimpijskim. Dla wielu z nich to pierwszy międzynarodowy turniej, na którym mogą sprawdzić swoje umiejętności czy też obserwować walczących kolegów z innych krajów. W tej grupie zawodników zobaczymy przyszłe gwiazdy taekwondo olimpijskiego, które dzięki wielkim marzeniom i ciężkiej pracy na treningach dążą do osiągnięcia mistrzowskiego poziomu.
Niedziela, 18 września, będzie domeną bardzo doświadczonych zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej senior (18+). Turniej Polish Open-Warsaw Cup jest pierwszym w kalendarzu Światowej Federacji Taekwondo turniejem Pucharu Świata i tym samym otwiera czteroletnią drogę do kolejnych Igrzysk. Z tego względu na warszawskich matach prawie trzystu, marzących o występie w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo 2020, taekwondzistów będzie walczyło o cenne punkty do rankingu światowego i olimpijskiego prowadzonego przez Światową Federację Taekwondo. Widzowie będą świadkiem wielu pasjonujących walk z udziałem medalistów Mistrzostw Europy i Świata oraz uczestników i medalistów Igrzysk Olimpijskich. W niedzielę każdy zawodnik trener i kibic będzie miał w głowie jedną myśl „Road to Tokyo 2020 starts in Warsaw”.
Bilety na Turniej do nabycia na platformie e-Bilet (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/taekwondo/)

1-kopia

Warto zaznaczyć, że w piątek, 16 września, na Torwarze również rządzić będzie taekwndo, a konkretnie para taekwondo. Rozegrane zostaną tu bowiem V Mistrzostwa Europy w Para Taekwondo – dyscyplinie, która już na Paraigrzyskach w Tokio jako pierwszy sport walki wejdzie do rodziny pełnoprawnych sportów paraolimpijskich.
Warszawa jest gospodarzem najważniejszych międzynarodowych turniejów taekwondo olimpijskiego rozgrywanych w Polsce. To na stołecznych matach od lat zarówno najmłodsi jak i nieco starsi zawodnicy zdobywają turniejowe doświadczenia i budują kapitał punktowy w rankingach krajowych, europejskich i światowych taekwondo olimpijskiego.
Warszawa jest też bardzo uznanym ośrodkiem szkoleniowym, którego adepci z powodzeniem rywalizują na międzynarodowych turniejach. Wystarczy wspomnieć, że już dwóch zawodników stołecznego AZS AWF Warszawa Piotr Paziński i Michał Łoniewski walczyło w turniejach taekwondo na Igrzyskach olimpijskich.
Piotr Paziński w historii startów polskich zawodników taekwondo w turniejach olimpijskich odniósł dotychczas największy sukces. Punktowane piąte miejsce w Rio (2016) to duże osiągnięcie w tak silnie obstawionym turnieju, w którym o najwyższe laury olimpijskie walczy 16 najlepszych zawodników na świecie.
Na poprzednich Igrzyskach w Londynie (2012 r.) biało-czerwonych reprezentował Michał Łoniewski (kategoria do 68 kilogramów) – klubowy kolega (AZS AWF Warszawa) i sparingpartner Piotra Pazińskiego.
Kolejne pokolenia stołecznych taekwondzistów ciężko trenują, żeby osiągnąć równie wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności