Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
REKORD FREKWENCJI NA OTWARTYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W ZIELONKACH PARCELE

Udostępnij:

W dniu 30 maja na obiektach GOSiR Stare Babice w Zielonkach odbyły się Otwarte Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego i Wójta Gminy Stare Babice. Impreza z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę dzieci i młodzieży z terenu PWZ. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta PWZ – Jan Żychliński i Przewodniczący Rady Gminy Stare Babice – Henryk Kuncewicz.

DSC_0952p

Jeszcze dobę wcześniej impreza była zagrożona ze względu na silne opady deszczu. Na szczęście udało się doprowadzić trasy biegowe do porządku. Punktualnie o 10:00 wystartował pierwszy bieg na dystansie 300m dla najmłodszych dzieci w kategorii szkół podstawowych. W sumie przeprowadziliśmy rywalizację na czterech dystansach w różnych kategoriach wiekowych, a liczba wszystkich dziewcząt i chłopców startujących w całej imprezie to 466 osób, co stanowi rekord frekwencji.

DSC_1211p

Absolutnym hitem był bieg na dystansie 800m chłopców w kategorii Szkół Podstawowych klas V i VI gdzie wystartowało 115 uczestników. Cieszy coraz szerszy udział naszej powiatowej młodzieży w imprezach sportowych.

DSC_1291p


Otwarte Biegi Przełajowe mają charakter otwarty i każdy może w nich wystartować bez eliminacji gminnych, sprawdzając swą kondycję na przełajowych trasach. Wszyscy którzy ukończyli biegi otrzymali na mecie pamiątkowy medal oraz dyplom.

DSC_1313p

Dodatkowo pierwszych troje zawodników na mecie otrzymywało z rąk Starosty PWZ – Jana Żychlińskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Stare Babice – Henryka Kuncewicza statuetki na specjalnie przygotowanej scenie.

DSC_0907p

Między poszczególnymi biegami odbywało się losowanie drobnych nagród tak aby jak największa liczba uczestników miała satysfakcję z imprezy którą współuczestniczyli.   Trzeba wymienić też zaangażowanie dwóch grup wolontariuszy z Gimnazjum Nr 1 w Błoniu i Gimnazjum w Bieniewicach. Biegi przełajowe z tyloma uczestnikami to wielkie wyzwanie organizacyjno-logistyczne.

DSC_1301p

Dziękujemy Nauczycielom z Gimnazjum Nr 1 w Błoniu – Beacie Potępskiej i Piotrowi Rutkowskiemu oraz nauczycielom z Gimnazjum w Bieniewicach – Barbarze Siedleckiej i Ireneuszowi Gawryołkowi za zorganizowanie grup wolontariuszy. Podziękowania też dla GOSiR Stare Babice za przygotowanie tras biegowych oraz całego obiektu do przeprowadzenia zawodów. Najbliższa rywalizacja biegowa w Zielonkach już pod koniec września 2014 gdzie rywalizować będziemy w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

DSC_0906

Relacja video z biegów: http://www.youtube.com/watch?v=SSIdr_98afI#t=18

Komunikat końcowy XVI Otwartych Biegów Przełajowych o Puchar Starosty PWZ i Wójta Gminy Stare Babice

Szkoły Podstawowe – klasyfikacja zespołowa

Miejsce Szkoła

Suma punktów

Punkty PWZ

1

SP 1 Ożarów Mazowiecki

92

10

2

SP 2 Błonie

72

7

3

SP Bieniewice

60

5

4

SP Borzęcin Duży

57

4

5

SP Izabelin

50

2

6

SP Leszno

35

2

7

SP 2 Ożarów Mazowiecki

25

2

8

SP Święcice

15

2

9

SP Płochocin

10

1

10

OSW Leszno

7

1

Szkoły Gimnazjalne – klasyfikacja zespołowa

Miejsce Szkoła

Suma punktów

Punkty PWZ

1

GIM Leszno

54

10

2

GIM Koczargi Stare

41

7

3

GIM Ożarów Mazowiecki

27

5

4

GIM Nr 1 Błonie

19

4

5

GIM Izabelin

15

2

6

GIM Bieniewice

12

2

7

OSW Leszno

7

2

8

GIM Zaborów

1

2

Ze sportowym pozdrowieniem
Radosław Karpiński – PWZ

Zdjęcia: Kamil Malinowski – GB

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności