Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z 2 PÓŁMARATONU POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO

Udostępnij:

Bieganie to pasja i wielka przygoda, trwająca całe życie.

Pasja która łączy ludzi, niezależnie od tego gdzie żyją…

Michał Walczewski „Maratony Polskie”

II Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już za nami.  Bieg odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, a organizatorami byli: Powiat Warszawski Zachodni, gminy: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice, Kampinos i Klub Sportowy Bieniewiczanka z Bieniewic.  Bieg jest okazją do przypomnienia i upamiętnienia sylwetki wielkiego polskiego sportowca i biegacza Janusza Kusocińskiego, który spędził swoje dzieciństwo i młodość w Ołtarzewie (g. Ożarów Mazowiecki). Przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Warszawski Zachodni Paweł Białecki, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz oraz Marek Parafiniuk Dyrektor II Półmaratonu PWZ wraz z  Pawełem Nastulą – złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona biegu Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim.

Pomimo padającego deszczu w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku na linii startowej stawiło się ponad 350 biegaczy z całej Polski. Start odbył się w Błoniu na ulicy Lesznowskiej niedaleko Ludowego Klubu Sportowego „OLYMP”. Uczestników biegu powitali życząc im powodzenia i zajęcia jak najwyższych miejsc przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Warszawski Zachodni Paweł Białecki, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, wójt Kampinosu Tomasz Tymoftyjewicz oraz Paweł Nastula – znakomity sportowiec i medalista olimpijski i pomysłodawca półmaratonu mieszkaniec gminy Błonie, miłośnik biegania  Dariusz Ciećwierz.

Znak do rozpoczęcia rywalizacji na trasie dał znakomity i zasłużony  trener, wychowawca wielu sportowców z klubu LKS „OLYMP” – Pan Zygmunt Karlicki. Punktualnie o godz. 10.00 zawodnicy ruszyli na trasę, która miała długość 21,0975km, meta znajdowała się w Borzęcinie Dużym przy ul. Jana III Sobieskiego (Ogólnodostępna Strefa Rekreacji Dziecięcej).

Trasa przebiega płasko wśród pól i małych miejscowości. Pogoda nie rozpieszczała uczestników biegu, przez  cały dystans  padał deszcz. Większość zawodników, która wystartowała w biegu pochodziła z Warszawy, byli również sportowcy z naszego powiatu, nie brakowało zawodników także z innych stron Polski np.: Gdańska, Kędzierzyna Koźla, Łodzi czy Wrocławia. Znacząca większość maratończyków biegnie nie po rekordy, a dla własnej przyjemności. Jak twierdzili przed startem, najważniejsze jest dla nich przebiegnięcie całej trasy i dobra zabawa. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale, napoje izotoniczne oraz pyszna zupa.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Olszewski z grypy WARSZAWIAKY z czasem 01:11:23, jako drugi Aleksander Celiński z czasem 01:14:14 i jako trzeci Mateusz Baran z grupy WARSZAWIAKY z czasem 01:15:11. Wśród pań wygrała Ewa Kalarus KLA Zabiegani Częstochowa z czasem 01:26:00. Kolejną zawodniczką była Małgorzata Szadura Grupa Biegowa CHTMO z czasem 01:42:23, a trzecia na mecie zameldowała się Jolanta Wagner z czasem 01:42:40.

Do mety dobiegło 319 zawodników, wszystkie wyniki do pobrania w załączniku.

 Wyniki I Półmaratonu PWZ

Po krótkim odpoczynku nastąpił moment dekoracji zwycięzców całego biegu wśród mężczyzn i kobiet, a także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Puchary i nagrody wręczali: Wicestarosta Paweł Białecki, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, Wójt Kampinosu Tomasz Tymoftyjewicz. To właśnie dzięki wsparciu i przychylności władz samorządowych udało się z sukcesem zorganizować imprezę na tak duża skalę, kosztowało to wiele trudu i wysiłku, ale opłacało się. Duże podziękowania należą się organizatorom całej imprezy, sponsorom, a także wszystkim służbom, które brały czynny udział w zabezpieczaniu trasy biegu: policjantom, służbie medycznej, oraz strażakom z Komendy Powiatowej w Błoniu i z ochotniczych jednostek z terenu powiatu, a także wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji i obsłudze imprezy.

Uczestnicy biegu odjechali zadowoleni i zapewniali, że wrócą tu za rok. Organizatorzy mają nadzieję, że Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na Mazowszu, a nasz powiat będzie mógł corocznie gościć maratończyków.

Relacja fotograficzna z imprezy do obejrzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/pages/Powiat-Warszawski-Zachodni/311222125569605

oraz na stronie www.pwz.pl w multimediach/galerie.

Relacja w serwisie sportowym: http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/26082012/8359154

Do zobaczenia  już za rok !

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności