Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z I BABICKICH BIEGÓW RODZINNYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY STARE BABICE

Udostępnij:

Kolejne atrakcje sportowe w Gminie Stare Babice już za nami. 16 czerwca 2012 r. odbyły się I Babickie Biegi Rodzinne, którym patronował Wójt, Pan Krzysztof Turek. Jest to impreza nowa i z innowacyjnym charakterem, na którą namówił lokalne władze oraz GOSiR Stare Babice, jej pomysłodawca – Jacek Balana – członek Rady Rodziców SP w Starych Babicach.

Dla Babiczan bieganie to nie tylko modny sport. Najważniejsza jednak, dla lokalnej społeczności, jest szeroko rozumiana integracja. Z taką myślą zostały zorganizowane biegi rodzinne, które mają unikatową w skali kraju formułę. Na najwyższym podium stają drużyny, których ogólny wynik w konkurencji mierzony jest poprzez starty w poszczególnych biegach ich członków. Biegały więc przedszkolaki na dystansie 100 m, dzieci z klas 1-3 na 200 m, a szkolni zawodnicy z klas 4-6 musieli pokonać 1 km trasę. Na 2 i 5 km biegli jeszcze starsi, bo odpowiednio ci, którzy skończyli 12 i 15 lat. Rodzeństwa i ich koleżanki i koledzy, mamusie, tatusiowie, wujkowie, sąsiedzi, znajomi i przyjaciele to najczęstsze składy drużyn. Wspólna mobilizacja i zabawa cementowała nawiązane relacje, a i o nowe znajomości nie było trudno. Wszyscy uczestnicy byli podekscytowani rywalizacją i zafascynowani formułą biegów. Przypadkowi spacerowicze i ludzie aktywnie uprawiający, w tych okolicach, sport z zainteresowaniem i zaciekawieniem dopytywali się o zasady imprezy.

I Babickim Biegom Rodzinnym sprzyjała również pogoda i miejsce zawodów – Park Leśny „Bemowo” w Latchorzewie. Biegaczom nie doskwierał upał, a leśne ścieżyny dodawały klimatu. Prawdziwie rodzinna atmosfera dopingowała organizatorów, którzy zadbali o każdy szczegół zawodów. Woda dostępna była dla każdego zawodnika, słodkimi bułeczkami i świeżymi truskawkami można było zregenerować siły po biegu. Mimo, że to plener nie zabrakło przebieralni dla zawodników oraz toalety!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności