Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z II MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W CARROM

Udostępnij:

W sobotę 12 grudnia 2015r w budynku Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim odbyły się II Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Carrom. Organizatorem turnieju było Polskie Stowarzyszenie Carrom. Patronem honorowym Mistrzostw była Ambasada Indii w Polsce, Starosta Warszawski Zachodni oraz Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu. Partnerem turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice oraz sklep GRAAL. Projekt pt. „II Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Carrom” był współfinansowany przez Powiat Warszawski Zachodni.

GALERIA TURNIEJU

W zawodach wzięło udział blisko 50 młodych graczy carrom. Przyjechali zawodnicy z Błonia, Kampinosu, Legionowa, Pawonkowa, gminy Stare Babice oraz Warszawy. Był to turniej singli rozgrywany w systemie szwajcarskim. Każdy gracz rozegrał 6 meczów, a do finału weszło dwóch najlepszych zawodników. W finale spotkał się Bartosz Sasiński z Legionowa (Najlepszy Gracz 2015 w kategorii u18 w Europie) oraz Rafał Szczepanik, trenujący carom w gimnazjum w Koczargach Starych. Młodzieżowym Mistrzem Polski został Bartosz Sasiński, reprezentujący niezwykle wysoki poziom gry w meczu finałowym. Na trzecim miejscu znalazł się zeszłoroczny Młodzieżowy Mistrz Polski Wojciech Rzewuski z Koczarg Starych. Na czwartym miejscu znalazł się również gracz z trenujący w gimnazjum w Koczargach Starych Kacper Grzegorczuk. Najlepszą Dziewczyną Turnieju została Magdalena Szczepaniak również z gminy Stare Babice, plasując się na piątym miejscu rankingu. Najlepszym graczem poniżej 13 lat został Janek Nowakowski, trenujący carrom w szkole w Borzęcinie Dużym.

Dla każdego gracza, taki turniej to ogromne emocje, a także intensywna nauka gry. Uczestnictwo w turnieju jest konieczne jeśli gracz chce się rozwijać i doskonalić swoją technikę i taktykę gry. Każdy turniej to również trening opanowywania emocji, skupienia i zachowania fair-play.

Już 30 stycznia 2015r. zapraszamy na kolejny turniej carrom, tym razem na południu Polski w Brzegu. Beda to już VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom w których mogą uczestniczyć gracze w każdym wieku z całej Europy. Szczegóły turnieju znajdują się na stronie www.carrom.pl oraz na profilu Polskiego Stowarzyszenia Carrom na Facebooku.

Zachęcamy do grania w carrom w szkołach, domach i do odwiedzania pierwszego w Polce profesjonalnego Klubu Carom, znajdującego się w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu przy ul. Żelaznej 58/62 w Warszawie.

Zapraszamy i do zobaczenia na kolejnym turnieju.

Paulina Nowakowska

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności