Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z III PÓŁMARATONU POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO

Udostępnij:

III Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już za nami!

RELACJA Z PÓŁMARATONU OKIEM MAZOWSZE TV

“Za każdym razem kiedy startuję mam cel – żeby biec szybciej niż kiedykolwiek wcześniej” Paula Radcliffe

III Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już za nami.  Bieg odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Organizatorem biegu był Klub Sportowy Bieniewiczanka z Bieniewic, a partnerami: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Warszawski Zachodni, gminy: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice i Kampinos. Bieg jest okazją do przypomnienia i upamiętnienia sylwetki wielkiego polskiego sportowca i biegacza Janusza Kusocińskiego, który spędził swoje dzieciństwo i młodość w Ołtarzewie (g. Ożarów Mazowiecki).

W niedzielę 25 sierpnia 2013 roku na linii startowej półmaratonu stawiło się 538 biegaczy z całej Polski. Start odbył się w Błoniu na ulicy Lesznowskiej niedaleko Ludowego Klubu Sportowego „OLYMP”. Uczestników biegu powitali życząc im powodzenia i zajęcia jak najwyższych miejsc dyrektor biegu Marek Parafiniuk, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Wicestarosta Paweł Białecki oraz Burmistrz Błonia Zenon Reszka. Przed startem wszyscy zawodnicy uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce przy muzyce. Znak do rozpoczęcia rywalizacji na trasie dał znakomity i zasłużony  trener, wychowawca wielu sportowców z klubu LKS „OLYMP” Błonie – Pan Zygmunt Karlicki. Punktualnie
o godz. 10.00 zawodnicy ruszyli na atestowaną przez PZLA trasę, która miała długość 21.0975 km.

 Trasa przebiega płasko wśród pól i małych miejscowości powiatu warszawskiego zachodniego. Długie proste i otwarte przestrzenie nie przeszkodziły w zorganizowaniu dopingu dla zawodników. Szczególne podziękowania należą się Panu Andrzejowi Cieślakowi Wójtowi gminy Leszno i dzieciom z Leszna, które przyjechały na trasę dopingować zawodników.  W tym roku pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie dlatego strażacy na trasie ustawili kurtyny wodne, żeby przynieść chociaż chwilową ulgę biegaczom. Wszystkich zaskoczył wiatr, który tym razem wiał prosto w twarz. Jednak znacząca liczba biegaczy biegnie nie po rekordy, a dla własnej przyjemności. Jak twierdzili przed startem, najważniejsze jest dla nich przebiegnięcie całej trasy i dobra zabawa.

Wystartowało 538 zawodników, a bieg ukończyło  531 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Kenijczyk BIWOT Wycliffe Kipkorir z czasem 1:17:37, jako drugi jego rodak KEMBOI Henry z czasem  1:17:44 i jako trzeci ŁUKASIEWICZ Maciej  z grupy WARSZAWIAKY z czasem 1:18:52. Wśród pań także wygrała Kenijka Chepkemei Christine z czasem 01:22:54. Kolejną zawodniczką była Magdalena Skarżyńska z czasem 01:27:18, a trzecia na mecie zameldowała się zwyciężczyni z poprzedniej edycji naszego biegu Ewa Kalarus z teamu Zabiegani Częstochowa  
z czasem 01:28:46.

 Na mecie, która była zlokalizowana w Strefie Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym na wszystkich czekały pamiątkowe medale, woda, owoce oraz pyszna zupa. Każdy z biegaczy mógł skorzystać z pomocy fizjoterapeutów i masażystów z Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnego Sorno ze Starych Babic.

Po krótkim odpoczynku nastąpił moment dekoracji zwycięzców całego biegu wśród mężczyzn i kobiet, a także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Puchary i nagrody wręczali: Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Wicestarosta Paweł Białecki, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Wójt Kampinosu Tomasz Tymoftyjewicz, Przewodniczący Rady Gminy Stare Babice Henryk Kuncewicz, oraz Włodzimierz Leduchowski Naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Błoniu. To właśnie dzięki wsparciu i przychylności władz samorządowych udało się z sukcesem zorganizować imprezę na tak duża skalę, kosztowało to wiele trudu i wysiłku, ale opłacało się. Duże podziękowania należą się organizatorom całej imprezy, sponsorom, a także wszystkim służbom, które brały czynny udział w zabezpieczaniu trasy biegu: policjantom, służbie medycznej, oraz strażakom z Komendy Powiatowej w Błoniu i z ochotniczych jednostek z terenu powiatu, a także wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji i obsłudze imprezy.

 Uczestnicy biegu odjechali zadowoleni i zapewniali, że wrócą tu za rok. Organizatorzy mają nadzieję, że Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych na Mazowszu, a nasz powiat będzie mógł corocznie gościć maratończyków.

Oficjalne wyniki:

http://www.online.datasport.pl/results900/

Relacja w serwisie sportowym:

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/25082013-2155/12198127

Do zobaczenia  już za rok !

Tekst: Iwona Kołodyńska-Adamczyk

Zdjęcia: Iwona Kołodyńska-Adamczyk, Kamil Malinowski

galeria: https://gosirstarebabice.pl/galeria/?album=1&gallery=28 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności