Szukaj
RELACJA Z INDYWIDUALNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH PWZ – ZIELONKI 2.10.2012

Udostępnij:

Pierwsza odsłona rywalizacji międzyszkolnej za nami!

Jak co roku Powiatowy Finał Indywidualnych Biegów Przełajowych rozpoczynał  sportową rywalizację międzyszkolną w Powiecie Warszawskim Zachodnim. To już XV odsłona tej imprezy i jednocześnie największa sportowa impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży z terenu PWZ.

Po eliminacjach gminnych wystartowało około czterysta uczestniczek i uczestników z całego Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Impreza odbyła się na terenie GOSiR Stare Babice.

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Szkoły Podstawowe, Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Przewodniczący Rady Gminy Stare Babice – Henryk Kuncewicz. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów pod względem sportowym i organizacyjnym czuwał Sędzia Główny Biegów – Zygmunt Karlicki.

W każdym biegu, a było ich dwanaście, pierwsze sześć osób nagradzane było dyplomami, statuetkami i medalami ufundowanymi przez Powiat Warszawski Zachodni, natomiast pierwsze dwanaście osób uzyskało awans na Finały Międzypowiatowe rozgrywane pod koniec października w Kamionie (pow. sochaczewski).

11 października na tych samych obiektach rozegramy Powiatowy Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych. Na dystansie 10x800m oraz 10x1000m staną do biegania dziewczęta i chłopcy ze szkól Podstawowych i Gimnazjalnych. To niezwykle widowiskowa i emocjonująca konkurencja. Każdy z biegów trwa około trzydzieści minut, a w nim rywalizuje między sobą około dziesięciu reprezentacji szkolnych. Jak to zazwyczaj w sztafetach bywa sytuacja wraz z prowadzącymi ekipami zmienia się z minuty na minutę i tak naprawdę do samego końca nie wiadomo kto tę rywalizację wygra.
Życzymy naszej młodzieży jak największej satysfakcji z rywalizacji oraz sukcesów sportowych na arenie międzyszkolnej i nie tylko w roku szkolnym 2012/2013.