Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z MISTRZOSTW POLSKI KARATE FSKA – KARPACZ 2014

Udostępnij:

Karpacz. Miasto położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. W dniach 22-23 lutego 2014r. blisko 200 zawodników przybyło tam, aby stanąć do walki o medale Mistrzostw Polski Karate federacji FSKA. Wśród nich znalazło się dziewięcioro zawodników Rensei Team reprezentujących gminę Stare Babice, kierowanych przez trenerów – senseia Daniela Kucharskiego (4 DAN) oraz senseia Witolda Kucharskiego (3 DAN).

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy tutaj; do obejrzenia filmu zapraszamy tutaj.

Pierwszego dnia mistrzostw walczyli najmłodsi uczestnicy, Jakub Klepacki (6 lat), Karina Leus (7 lat) i Piotr Małkowski (7 lat). Zarówno dla Kariny jak i Piotrka był to debiut na tak dużej imprezie sportowej, niestety mimo zaangażowania ukończony bez medalu. Kuba natomiast po kilkunastu sukcesach po raz kolejny potwierdził swoje umiejętności zdobywając w kategorii 6-7 lat dwa srebrne medale w konkurencjach kihon i kumite. O sporym pechu może mówić natomiast Mikołaj Bożyk, który w przeddzień mistrzostw zachorował i w związku z tym nie mógł zaprezentować pełni swoich umiejętności.

Drugi dzień mistrzostw przyniósł kolejne emocje związane ze startem starszych zawodników. Naszym największym sukcesem było zdobycie tytułu Mistrza Polski Karate FSKA w najliczniejszej konkurencji (kata chłopców 8-9 lat) przez Jakuba Dobrzyńskiego. Warto zauważyć, że Jakub od dwóch lat jest jednym z najlepszych zawodników Klubu, dzięki czemu już po raz drugi zakwalifikował się do fundowanego przez GOSiR Stare Babice stypendium sportowego. Ponadto złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Karate FSKA zdobyła w konkurencji kata seniorek nasza najstarsza zawodniczka – senpai Ewa Gąsiewska. Do złotego medalu dołożyła również bardzo wartościowy srebrny medal w konkurencji kumite kobiet 18-29 lat (kat. open). Warto podkreślić, że Ewa wraz z senpai Dominikiem Karczewskim (srebro: kata chł. 16-17 lat) 16 marca 2014r. przystąpią we Wrocławiu do egzaminu na czarny pas (1 DAN).

Na słowa uznania zasługuje jeszcze dwóch naszych zawodników. Senpai Ryszard Mętrak, który po długiej walce zdobył tytuł v-ce Mistrza Polski w konkurencji kumite juniorów (-63 kg) oraz brązowy medal w konkurencji kata indywidualne. Senpai Konrad Rusztecki natomiast walcząc w konkurencji juniorów (+63 kg) w walce repasażowej wygrał bardzo trudny pojedynek zdobywając brązowy medal.

Daniel Kucharski RENSEI TEAM

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności