Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Relacja z Turnieju Stare Babice 3×3 Indoor Challenge 2022

Udostępnij:

W minioną sobotę 10 grudnia 2022r. w hali sportowej w Borzęcinie Dużym odbył się ogólnopolski turniej 3×3. Była to już 4. edycja zimowych zmagań
w tej kompaktowej odmianie koszykówki, która w 2020 roku zadebiutowała nawet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

GALERIA TURNIEJU

W turnieju wzięło udział 16 zespołów, a w ich składach zobaczyć mogliśmy byłych mistrzów i wicemistrzów Polski. Drużyny podzielone zostały na 4 grupy, a rozgrywane w nich systemem „każdy z każdym” mecze wyłoniły ósemkę, która awansowała do fazy pucharowej.
W najlepszej czwórce znaleźli się faworyci: Legia Lotto 3×3, SK Planet Team i SWWS Calvados Kalisz oraz – mimo wszystko dość niespodziewanie – stołeczna ekipa PostPrime, która rzutem z dystansu w ostatniej sekundzie meczu zapewniła sobie zwycięstwo w ćwierćfinale. W pierwszym półfinale Legioniści zadziwiająco szybko i łatwo uporali się z Kaliszanami wygrywając 21:6, a w drugim SK Planet Team pokonali PostPrime 16:13. W finale Legia kończąc swoje szóste spotkanie w turnieju przed czasem (mecz 3×3 trwa 10 minut lub kończy się w momencie, gdy jeden zespół rzuci 21 punktów) nie pozostawiła złudzeń, który zespół był tego dnia najlepszy i pokonała SK Planet Team 21:15.
MVP turnieju wybrany został Vova Zhartun (Legia Lotto 3×3), który walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu seriami trafiając liczone w 3×3 za 2 punkty rzuty z dystansu. W konkursie rzutu z połowy zwyciężył natomiast Maciej Adamkiewicz (Legia Lotto 3×3).

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:
I – Legia Lotto 3×3 (Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz, Dmytro Vovchuk, Vova Zhartun)
II – SK Planet Team (Marcin Biranowski, Piotr Dąbrowski, Michał Hausner, Patryk Andres)
 
III – PostPrime (Maciej Staszewski, Tomasz Przedlacki, Michał Grabowski, Łukasz Fronc)

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności