Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z TURNIEJU TAEKWONDO W STARYCH BABICACH

Udostępnij:

Bez mała osiemdziesięciu młodych zawodników trenujących taekwondo olimpijskie rywalizowało w sobotę 14 stycznia w turnieju Stare Babice Cup. Turniej ten będący pierwszą edycją wiosennej rundy Grand Prix Kolor-Graf był pierwszą okazją do rywalizacji w 2017 roku dla najmłodszych zawodników 8 i 9 latków (Żaków) oraz 10 i 11 latków (Młodzików). Turniej rozegrano na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starych Babicach na trzech specjalnie przywiezionych z AZS AWF matach, rywalizację sportową prowadzono zgodnie z regulaminem rywalizacji sportowej Polskiego Związku Taekowndo Olimpijskiego, a nad jej prawidłowym przebiegiem i pracą dziesięciu sędziów powołanych na Stare Babice Cup czuwała Sędzina Główna Turnieju Pani Anna Rapita.

Dzieci rywalizowały w konkurencjach wszechstronnie sprawdzających ich sprawność i umiejętności. Od 2017 roku według najnowszych zasad w konkurencjach taktycznych Żaki (8-9 lat) mogły toczyć walki – bez kontaktu na głowę,

a Młodzicy (10-11 lat) z kontaktem na głowę. Dla wielu zawodników był to zatem pierwszy turniejowy sprawdzian ich umiejętności taktycznych. Zanim jednak rozegrano konkurencje taktyczne Żaki musiały sprawdzić się w konkurencji technicznej oraz sprawnościowej a Młodzicy dodatkowo oprócz techniki i sprawności prezentowali swoją gibkość-rozciągnięcie w konkursie „trzech szpagatów”.

Najlepsi w każdej konkurencji zawodnicy podzieleni poza kategoriami wagowymi na chłopców i dziewczęta oraz dodatkowo w konkurencjach sprawnościowych i taktycznych na kategorie wagowe otrzymywali na podium medale, które wręczał honorowy gość turnieju Pan Marcin Zając – Zastępca Wójta Gminy Stare Babice. W sumie w babickim turnieju wręczono 36 kompletów medali a wśród uczestników widać było wielu multimedalistów.

Poza rywalizacją turniejową w ramach konkurencji taekwondo wszystkie dzieci – również te które przyjechały kibicować swojemu rodzeństwu czy kolegom mogły sprawdzić się w zabawach sportowych przygotowanych przez Decathlon Bemowo i wolontariuszy z Babickiej Sekcji Taekwondo – skakanie na skakance, kręcenie hula-hop i przysiady na piłce bose cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Stare Babice Cup to turniej, który ma szanse na stałe wpisać się w kalendarz imprez sportowych taekwondo i z roku na rok się rozwijać, dlatego już dziś rozpoczęliśmy prace nad kolejną edycją.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności