Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
GIMNAZJALIŚCI Z KOCZARG STARYCH NA V MISTRZOSTWACH POLSKI W CARROM

Udostępnij:

Jubileuszowe 5te Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom w Brzegu.

W sobotę 8 lutego br. odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom. Już po raz piąty rozgrywki  miały miejsce w zabytkowym Ratuszu Miejskim w Brzegu podczas Festiwalu Gier Planszowych. 


W turnieju carrom wzięło udział 35 zawodników z czterech krajów: Polski, Czech, Niemiec i Szwecji. Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Babice w Mistrzostwach w Brzegu wzięło udział pięciu uczniów, trenujących carrom w Gimnazjum w Koczargach Starych. Oprócz młodych Polskich graczy z Gminy Stare Babice, Izabelina, Legionowa i Pawonkowa, po raz pierwszy w turnieju wzięła udział młodzież z sąsiednich Czech.


Każdy gracz rozegrał siedem meczów w systemie szwajcarskim. Po ostatniej rundzie na szczycie listy rankingowej znalazł się Szwed Mehedi Hassan i Polak Sylwester Pogorzelski.
Zwycięzcą turnieju został Mehedi Hassan pokonując w meczu finałowym Sylwestra Pogorzelskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Niemiec  Steffen Eder. Czwarte miejsce przypadło Jakubowi Nowakowskiemu. Najlepszym graczem poniżej 18tu lat został Bartosz Sasiński z Legionowa zajmując w turnieju 14te miejsce. Najlepszym graczem z Gimnazjum w Koczargach była Magdalena Szczepaniak, która zakończyła turniej na 23 miejscu.


Najlepsi gracze turnieju otrzymali piękne puchary i atrakcyjne nagrody. Zwycięzca Turnieju, Mistrz Polski oraz Najlepszy Gracz poniżej 18tu lat otrzymali bilety lotnicze do Londynu na 18te Mistrzostwa Europy w Carrom, które odbędą się w sierpniu br.
5te Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom zorganizowano dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Gminy Brzeg.

Paulina Nowakowska PSC

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności