Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z ZAWODÓW KARATE W BORZĘCINIE DUŻYM

Udostępnij:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF

W sobotę 16 maja 2015r., w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym zostały przeprowadzone dwa prestiżowe turnieje Karate WKF. Organizatorem zawodów byli: Wójt Gminy Stare Babice, GOSiR Stare Babice i Polski Związek Karate. Patronat medialny nad imprezą tradycyjnie objęła Gazeta Babicka!

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate WKF stanęli do walki o punkty Ministerstwa Sportu najlepsi zawodnicy i zawodniczki w wieku 12-13 lat z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i lubelskiego. Rekordowa ilość osób na tegorocznych mistrzostwach przełożyła się również na wysoki poziom walk. Każdy, kto przyszedł tego dnia na halę mógł być świadkiem nie tylko pięknej sportowej rywalizacji, poświęcenia i wytrwałości młodych zawodników, ale mógł również poczuć udzielające się wszystkim emocje trenerów i rodziców. Wspaniałe motywujące słowa podczas otwarcia Mistrzostw skierował do zawodników Wójt Gminy – Krzysztof Turek, który przybył tam wraz ze swoją żoną i wnuczką. Przybył również Starosta Powiatu Warszawa-Zachód – Jan Żychliński oraz dyrektor ZSP – Beata Błaszczak. Wspólne wręczanie nagród rozpoczęło się od pokazu samurajskiej sztuki walki mieczem. Z wielką dumą informujemy, że jedną z osób udekorowanych przez wójta i starostę brązowym medalem w konkurencji kata młodziczek została zawodniczka i stypendystka gminnej sekcji karate w Borzęcinie Karolina Dzienkowska.

Zawody zakończyły się wielkim sukcesem sportowym. Tego dnia, mimo że tylko nieliczni spośród startujących wrócili z medalami, wszyscy byli zwycięzcami!

VI Puchar Mazowsza Karate WKF

Bezpośrednio po MMM strefy C rozpoczęły się w Borzęcinie zmagania karateków podczas VI edycji Pucharu Mazowsza Karate WKF. Najmłodsi zawodnicy mieli po 5 lat, najstarsi ponad 50… Do zdobycia było ponad 260 medali i 60 pucharów w konkurencjach kata indywidualne (formy), kata drużynowe i kumite (walki) – wszystkie te konkurencje dodatkowo podzielone ze względu na wiek zawodników, a w przypadku walk również wagę.

Zmaganiom towarzyszyła wyspecjalizowana ekipa pogotowia ratunkowego oraz ponad dwudziestu licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Karate, pod przewodnictwem sędziego światowego a zarazem Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej PZK WKF – Jarosława Lewandowskiego z Redy. Do konkurencji przystąpiło aż 16 klubów z całej Polski (m.in. z Warszawy, Łodzi, Białegostoku, Torunia, Lublina) wystawiając łącznie blisko dwustu zawodników. Gospodarze turnieju, których trenerami są Daniel Kucharski (4 DAN) i Witold Kucharski (3 DAN) zdobyli aż 22 medale, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 14 brązowych!!! Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się zawodnicy gminnej sekcji Karate WKF Jakub Klepacki i Jakub Dobrzyński, który zwyciężyli aż w trzech konkurencjach!

Wszystkim Klubom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do Borzęcina już za rok!

GALERIA ZDJĘĆ

Daniel Kucharski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności