Grand Prix Kolor-Graf to odbywający się cykliczne od 3 lat turniej dla najmłodszych zawodników żaków 7-9 lat i młodzików 10-11 lat trenujących Taekwondo olimpijskie. Formuła zawodów i dobór konkurencji odpowiednich dla dzieci w wieku szkolnym to efekt pracy i zaangażowania Pana Tomasza Pyciarza od 19 lat rozwijającego Taekwondo Olimpijskie w Warszawie. Zróżnicowane konkurencje pozwalają na wszechstronną, ciekawą i bezpieczną rywalizację dzieci na wczesnym etapie ich rozwoju sportowego w Taekwondo Olimpijskim. Formuła cykliczności zawód Grand Prix dodatkowo motywuje do systematycznej pracy i pozwala trenerom, zawodnikom i rodzicom obserwować postępy młodych sportowców. Zaangażowanie trenerów, dzieci i rodziców w Taekwondo olimpijskie sprawia, że dyscyplina ta od lat dynamicznie się rozwija.

GALERIA ZDJĘĆ

Jesienna runda Grand Prix Kolor-Graf 2015 to kolejna szansa na sprawdzenie swoich umiejętności młodych zawodników. Zawody organizowane przez UKS Taebaek Bielany odbędą się w terminach:

3 października Zespół Szkół nr 52, ul. Szegedyńska 11,

21 listopada Akademia Wychowania Fizycznego pawilon 43 sala A ul. Marymoncka 36,

oraz finał

5 grudnia Hala Sportowa CRS Bielany,  ul. Lindego 20.

Turniej cieszy się ogromną popularnością o czym świadczy liczba zawodników startujących w wiosennej rundzie w sumie 118 zawodników (74 żaków i 44 młodzików). Organizatorzy turnieju duży nacisk kładą na kwestie bezpieczeństwa, zdrowego współzawodnictwa i dobrej zabawy a 20 najlepszych zawodników – po pięciu w kategorii żaki dziewczynki, żaki chłopcy, młodzik dziewczynki i młodzik chłopcy otrzymuje na koniec rundy pamiątkowe puchary oraz ma możliwość wzięcia udziału w wybranym dziecięcym turnieju taekwondo olimpijskiego poza granicami Polski. Najlepsi zawodnicy z poprzedniego sezonu na początku czerwca walczyli w stolicy Słowacji w turnieju Bratislava Open 2015 zdobywając wiele indywidualnych medali oraz czwarte miejsce drużynowo.

W wiosennej rundzie Grand Prix Kolor-Graf 2015 triumfowali:

młodzik dziewczęta

1 m-ce Sadowska Wiktoria                   UKS Taebaek Bielany,              trener Piotr Paziński

2 m-ce Pekrul Aleksandra                     UKS Taebaek Bielany,              trener Anna Rapita

3 m-ce Kowalkowska Justyna               UKS G-8 Bielany,                       trener Tomasz Pielak

4 m-ce Janiak Wiktoria                         UKS Taebaek Bielany,              trener Anna Rapita

5 m-ce Dymersa Zofia                             UKS G-8 Bielany,                       trener Tomasz Pielak

młodzik chłopcy

1 m-ce Domański Patryk                        UKS G-8 Bielany,                                 trener Tomasz Pielak

2 m-ce Safaryn Piotr                                IKS Łomianki,                                      trener Anna Pepłowska

3 m-ce Ostałowski Bartłomiej                AZS AWF Warszawa,                       trener Wojciech Pyzel

4 m-ce Papierowski Dominik                 UKS G-8 Bielany,                                 trener Tomasz Pielak

5 m-ce Ziółkowski Miłosz                      UKS Taebaek Bielany,                       trener Michał Łoniewski

żaki dziewczęta

1 m-ce Soszyńska Natalia                     UKS G-8 Bielany,                                 trener Konrad Rajda

2 m-ce Szymańska Natalia                    UKS G-8 Bielany,                                 trener Konrad Rajda

3 m-ce Dzwonkowska Maja                   UKS G-8 Bielany,                                 trener Tomasz Pielak

4 m-ce Kotlewska Natalia                      UKS G-8 Bielany,                                 trener Tomasz Pielak 

5 m-ce Wojtala Amelia                          UKS G-8 Bielany,                                 trener Konrad Rajda

żaki chłopcy

1 m-ce Lewandowski Dawid                  AZS AWF Warszawa,                     trener Wojciech Pyzel

2 m-ce Krystian Mateusz                       UKS G-8 Bielany,                              trener Tomasz Pielak

3 m-ce Wasiak Bartosz                         IKS Łomianki,                                      trener Anna Pepłowska

4 m-ce Lech Mateusz                            UKS Taebaek Bielany,                       trener Anna Rapita

5 m-ce Pilszczyński Ivo                        UKS G-8 Bielany,                                 trener Maciej Kaczorowski

W tym młodym i bardzo dynamicznie się rozwijającym się sporcie olimpijskim dzieci mają niepowtarzalną okazję trenowania z najlepszymi, trener babickiej sekcji Piotr Paziński, na co dzień trenujący w AZS AWF Warszawa, jest członkiem kardy narodowej Polski i należy do ścisłej czołówki pucharu świata Światowej Federacji Taekwondo Olimpijskiego.

Marcin Sadowski