Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
SPORTOWA RYWALIZACJA MIĘDZYSZKOLNA W PWZ ROZSTRZYGNIĘTA

Udostępnij:

W piątkowe popołudnie 19 czerwca 2015 r. w Julinku (baza cyrkowa) odbyło się coroczne podsumowanie sportowego roku szkolnego w Powiecie Warszawskim Zachodnim 2014/2015. Na spotkaniu gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych z terenu PWZ, dyrektorów szkół, dyrektorów gminnych jednostek sportowo – oświatowych oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Obecni byli: Marcin Zając – Z-ca Wójta Gminy Stare Babice, Andrzej Cichal – Przewodniczący Rady Miejskiej Ożarowa Mazowieckiego, Zbigniew Rybak – Dyrektor ZEASiP Ożarów Mazowiecki, Jagoda Rybak – Dyrektor ZSP 1 w Ożarowie Mazowieckim, Marek Parafiniuk – Dyrektor ZS w Bieniewicach, Jerzy Malinowski – Dyrektor SP 2 Ożarów Maz, Magdalena Szkup – Dyrektor SP w Płochocinie, Dorota Smolińska – Dyrektor SP w Starych Babicach, Beata Błaszczak – Dyrektor ZSP w Borzęcinie Dużym, Agnieszka Matuszewska – Wicedyrektor ZSP w Borzęcinie Dużym , Edyta Przybysławska – Dyrektor Zespołu Rekreacyjnego w Lesznie, Jarosław Płóciennik – Kierownik GOSiR Stare Babice, Dominik Gliński – Inspektor ds. Sportu w Gminie Błonie.

FOTOMŁada (7)

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i miało charakter integracyjny, była więc okazja do wymiany myśli i doświadczeń między wszystkimi, którzy na co dzień kreują sport na terenie PWZ. Rozstrzygnięcia zapadły w pięciu kategoriach. Dyrektorzy Szkół oraz Nauczyciele Wychowania Fizycznego odebrali okazałe pamiątkowe tabliczki ufundowane przez Starostę Warszawskiego Zachodniego.

FOTOMŁada (2)

FOTOMŁada (4)

Dziękujemy władzom samorządowym z Gmin PWZ za przychylne spojrzenie na sport dzieci i młodzieży z terenu PWZ. Wszystkim dyrektorom szkół za aktywne uczestnictwo w rywalizacji. Gminnym koordynatorom ds. sportu za pomoc w organizacji rozgrywek. Nauczycielom Wychowania Fizycznego za codzienną trudną pracę nad przygotowaniem dzieci i młodzieży do rywalizacji.

Kategoria – Szkoły Podstawowe ( rywalizowało 16 szkół )

Stare Babice – najlepsze!

Już w połowie maja wiadomo było, że Szkoła Podstawowa w Starych Babicach zajmie pierwsze miejsce w tej klasyfikacji. Dobre przygotowanie uczniów, wysoka frekwencja na zawodach Powiatowych oraz starty na finałach wojewódzkich zaowocowały tym, że przewaga punktowa nad drugą w klasyfikacji końcowej szkołą czyli SP Borzęcin Duży była tak duża, że babiccy uczniowie wraz z ich nauczycielami wychowania fizycznego mogli świętować ten sukces. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Szkoła Podstawowa w Płochocinie z niewielką stratą do SP Borzęcin Duży.

Kategoria – najlepsze gminy wśród szkół podstawowych

Pierwsze miejsce w tej kategorii już od wielu lat zarezerwowane było dla Gminy Ożarów Mazowiecki. Jednak suma punktów dwóch babickich podstawówek była wyższa niż czterech z terenu Ożarowa Mazowieckiego. Ostatecznie najlepszą gminą w tej kategorii okazała się Gmina Stare Babice. Na drugim miejscu uplasowała się Gmina Ożarów Mazowiecki a na trzecim Gmina Błonie.

FOTOMŁada (6)

Kategoria – Gimnazja ( rywalizowało 13 szkół )

Ożarów Mazowiecki – rządzi !

Jeszcze nigdy w kilkunastoletniej historii rywalizacji międzyszkolnej na terenie PWZ o tytule mistrzowskim wśród szkół ( w tym przypadku wśród gimnazjów ) nie decydowały ostatnie zawody powiatowe. Ringo dziewcząt i chłopców bo o tej konkurencji/dyscyplinie mowa miały wyłonić mistrza w kategorii gimnazjów. Ringo to konkurencja wymyślona w latach 60-tych przez jednego z trenerów szermierki jako sport uzupełniający. Wyśmienicie wyrabia zręczność, sprawność oraz koordynację ruchową. W PWZ konkurencja ta, rozgrywana jest od samego początku. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że o pierwsze miejsce wałczyły dwie szkoły z terenu Gminy Ożarów Mazowiecki czyli Gimnazjum Płochocin i Gimnazjum z Ożarowa Mazowieckiego. Ostatecznie w kalsyfikacji punktowej Gimnazjum w Płochocinie uzyskało cztero punktową przewagę na drugim Gimnazjum w Ożarowie Mazowieckim. Trzecie miejsce dla Gimnazjum w Lesznie.

Kategoria – najlepsze gminy wśród szkół gimnazjalnych

Wzorem z poprzednich lat w tej kategorii najlepsza okazała się Gmina Ożarów Mazowiecki drugie miejsce dla Gminy Łomianki a trzecie miejsce dla Gminy Leszno.

Kategoria – Szkoły Ponadgimnazjalne ( rywalizowały 4 szkoły )

ZS Nr 1 w Błoniu im. Melchiora Wańkowicza już od kilu lat zajmuje pierwszą lokatę w sporcie szkolnym. Na uwagę w tej kategorii zasługuje stu procentowa frekwencja na zawodach powiatowych drugiego w tej klasyfikacji ZSP Nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim ( jedyna szkoła z tak wysoką frekwencją ). Trzecie miejsce dla LO im. Władysława Broniewskiego w Błoniu a czwarte dla LO im. Karola Wojtyły w Łomiankach.

Szczypta statystyk:

Ilość Powiatowych zawodów szkolnych: 65 razy wyłanialiśmy mistrza Powiatu

Szkoły Podstawowe – 25 razy Gimnazja – 25 razy Ponadgimnazjalne – 15 razy

Największe zawody pod względem ilości uczestników:

  1. Otwarte Biegi o Puchar Starosty i Wójta Gminy Stare Babice 595 uczestników – czerwiec 2015
  2. Indywidualne Biegi Przełajowe ok. 350 uczestników – wrzesień/październik 2015
  3. Sztafetowe Biegi Przełajowe ok. 300 uczestników – wrzesień/październik 2015
  4. Finał LA w kat. Gimnazjów – ok. 100 uczestników– maj 2015

Frekwencja szkół na zawodach powiatowych: Szkoły Podstawowe 15 razy – SP 2 Błonie oraz SP – Leszno

Gimnazja 21 razy – GIM Leszno

PNGM 15 – ZSP Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim im. Tony Halika ( 100% frekwencji ).

Opracowanie – Radosław Karpiński SPWZ

Foto: Marcin Łada

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności