Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI DLA BABICKICH BADMINTONISTEK

Udostępnij:

W dniach 5-6.03.2016 r. w Żyrakowie koło Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w Badmintonie w kategoriach wiekowych U-17 oraz U-13. W zawodach uczestniczyły najlepsze reprezentacje województw w kraju.

5 — kopia

Drużyna musiała składać się z minimum z 2 dziewcząt i 2 chłopców. Województwo mazowieckie w kategorii   U-13 reprezentowały dwie Babickie badmintonistki – Weronika Szemplińska i Julia Miśko.

1 — kopia

W drużynie oprócz naszych dziewcząt grali chłopcy z Milenium Warszawa, AZS UW Warszawa i Hubertusa Zalesie Górne. Mistrzostwa rozgrywano w 5 grach – pojedyncza dziewcząt, pojedyncza chłopców, podwójna dziewcząt, podwójna chłopców oraz gra mieszana. Drużyna Mazowsza po zaciętych i równych meczach pokonała drużyny z województwa Świętokrzyskiego, Podkarpackiego i Śląskiego ulegając jedynie drużynie z województwa Opolskiego zdobywając Wicemistrzostwo Polski.

2 — kopia

Po wielkich sukcesach medalowych Martyny Poprzeczko kolej przyszła na jej młodsze koleżanki. To pierwszy medal Mistrzostw Polski tych utalentowanych młodziutkich zawodniczek. Obie dziewczęta są stypendystkami Gminy Stare Babice. Czekamy na dalsze sukcesy Babickich badmintonistów.

Piotr Pamięta

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności