Sekundy
Szukaj
ŚWIĘTO KARATE WKF W BORZĘCINIE DUŻYM

Udostępnij:

W sobotę 12 kwietnia 2014r., gmina Stare Babice gościła w Borzęcinie Dużym karateków z całej Polski. Z pewnością wiele osób zauważyło już w przeddzień zawodów zjeżdżające autokary i mikrobusy na jedną z najważniejszych krajowych imprez Polskiego Związku Karate organizowaną już drugi rok z rzędu w Borzęcinie Dużym. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF strefy C rozgrywane były dotychczas wyłącznie w dużych miastach – Białymstoku i Łodzi. Przeniesienie tej prestiżowej imprezy do Borzęcina stało się możliwe dzięki skutecznym staraniom miejscowego klubu RENSEI BORZĘCIN, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Babice i Gminy Stare Babice.

karate 4

W rozgrywkach MMM Karate WKF strefy C walczyło 83 zawodników i zawodniczek w wieku 12-13 lat z województwa mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i lubelskiego. Stawką były nie tylko medale, ale również stypendia sportowe i punkty w klasyfikacji reprezentacji narodowej. O poziomie wyszkolenia zawodników najlepiej świadczyły walki, które transmitowane były nawet przez regionalną telewizję. Nad przebiegiem zawodów czuwało 20 sędziów, w tym sam Przewodniczący Komisji Sędziowskiej PZK/WKF p. Remigiusz Powroźnik, a także Przewodnicząca Komisji Sędziowskiej PZK/Shotokan p. Ewa Ambroszczyk. Wśród gości znalazł się również v-ce Prezes PZK p. Piotr Wiśniewski.

karate 2

Historyczny wynik zanotowały nasze gminne zawodniczki – Karolina Dzienkowska oraz Natalia Drewnik, które wywalczyły pierwsze w historii Klubu medale na zawodach MMM; Karolina brązowe medale w konkurencjach: kata młodziczek (pow. 6.1 kyu) i kumite młodziczek (-50kg), zaś Natalia brązowy medal w kata młodziczek (9.1-7.3 kyu). Klubem, który wygrał w klasyfikacji medalowej zostało Kaisho Białystok. W klasyfikacji województw najwięcej punktów zdobyło województwo łódzkie.

W tegorocznej edycji Pucharu Mazowsza Karate WKF współorganizowanej przez Polski Związek Karate, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice oraz klub karate RENSEI wzięło udział 13 krajowych  klubów. Po raz pierwszy gościliśmy na turnieju zawodników klubu Sakura z pomorskiego miasta – Rumia.

karate 1

W konkurencji KATA (układy formalne) rywalizowało ze sobą 125 zawodników, w konkurencji KUMITE (walka) było ich aż 174. Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że nasi gminni karatecy zajęli 2 miejsce zarówno w klasyfikacji medalowej klubów jak i klasyfikacji punktowej, zdobywając łącznie aż 10 złotych, 8 srebrnych i 17 brązowych medali!