Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
TAEKWONDO OLIMPIJSKIE – EGZAMINY I ZAKOŃCZENIE SEZONU 2015

Udostępnij:

Widok imponujący: parkiet Sali Gier Akademii Wychowania Fizycznego zapełniony ponad dwustoma równo ustawionymi młodymi taekwondekami ze wszystkich warszawskich i podwarszawskich sekcji Taekwondo olimpijskiego, a trybuny pełne widzów. Tak wyglądał początek centralnego egzaminu na stopnie uczniowskie.

3 — kopia 

Po tradycyjnym przywitaniu i krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się się zasadnicza część trwającego półtorej godziny egzaminu, który dla stopni niższych 10-8 KUP prowadził trener Tomasz Pielak zaś dla wyższych stopni trener Tomasz Pyciarz (Prezes UKS Taebaek Bielany i Trener Kadry Narodowej Taekwondo olimpijskiego). Prowadzący egzamin wspomagani byli przez kilkunastu trenerów i instruktorów w tym aż dwóch olimpijczyków Piotra Pazińskiego (Rio 2016) i Michała Łoniewskiego (Londyn 2012), którzy przechadzając się między egzaminowanymi dziećmi wypełniali arkusze ocen, odpytywali z terminologii taekwondo, słownictwa koreańskiego i ewentualnie korygowali drobne niedociągnięcia. Każdy egzamin jest trudny, ale zaprezentowana wiedza i umiejętności młodych taekwondeków okazały się na wysokim poziomie i prawie wszyscy uzyskali promocje na wyższe stopnie. Zaledwie kilka z ponad dwustu osób po doszlifowaniu pewnych elementów musi przystąpić do egzaminu poprawkowego po mazowieckich feriach zimowych. Wśród zdających nie mogło zabraknąć grupki kilkunastu dzieciaków z babickiej sekcji zdających na różne pasy, skuteczność wychowanków Piotra Pazińskiego okazała się 100% i wszyscy otrzymali promocję.

6 — kopia

Po zakończeniu egzaminu przyszedł czas na część oficjalną czyli podsumowanie sezonu 2015.

Uroczystą galę prowadził Tomasz Pyciarz i po kilku słowach wstępu i przedstawieniu zaproszonych gości na tzw. pierwszy ogień poszlī oficjalne podziękowania i pamiątkowe dyplomy odebrali trenerzy pracujący w UKS Taebaek Warszawa, UKS G8, SMS im. Janusza Kusocińskiego oraz AZS AWF Warszawa współpracujących w szeroko pojętych strukturach Taekwondo Warszawa. To dzięki zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu trenerów warszawskie taekwondo jest bardzo silnym ośrodkiem na mapie Polski.

7 — kopia

Kolejnym punktem gali było wręczenie pucharów zdobywcom pięciu najwyższych lokat w jesiennej rundzie Grand Prix KolorGraf. I tu pierwszy mocny akcent, ale tego wieczoru jeszcze nie ostatni akcent związany z babicką sekcją taekwondo – Wiktoria Sadowska zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii młodziczek. Ta wysoka lokata to wynik ciężkiej pracy na treningach i determinacji na zawodach młodziczki z Babic i ta lokata w pełni pokrywała się z założeniami trenera Piotra Pazińskiego, który na sezon 2015 planował podskoczenie o jedno oczko do góry z czwartego na trzecie miejsce.

5 — kopia

Kolejnym punktem gali było wręczanie wyróżnień za wysokie wyniki i osiągnięcia sportowe kolejno w kategoriach żak, młodzik, kadet, junior i senior. I tu znowu młodzi zawodnicy z Babic wyszli na scenę po pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Zarówno rodzice jak i trener Piotr Paziński czuli wzruszenie i jednocześnie dumę, kiedy kolejno wyczytywani byli zawodnicy: Karolina Szymańska, Wiktoria Sadowska, Julia Sereda i Kacper Myśliwiec (nieobecny na uroczystości z powodu choroby). Ta czwórka to mocno zaangażowani i notujący punktowane miejsca na zawodach młodzi taekwondecy z babickiej sekcji.

8 — kopia

Na końcu oficjalnej części wieczoru mocne wejście miał Piotr Paziński odebrał aż dwa wyróżnienia: dyplom za wysokie wyniki sportowe w sezonie 2015 w tym za Mistrzostwo Polski Seniorów oraz specjalne wyróżnienie od władz Gminy Warszawa-Bielany jako mieszkaniec, zawodnik trenujący w AZS AWF i pierwszy bielańczyk z kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Ostatnim punktem wieczoru mocno wyczekiwanym szczególnie przez najmłodszych był ogromny tort, który z roku na rok rośnie tak jak Taekwondo Warszawa.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności