Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
TAEKWONDO OLIMPIJSKIE W STARYCH BABICACH

Udostępnij:

Przygoda babickich dzieci z Taekwondo olimpijskim rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku. W ramach struktur UKS Taebeak Bielany powstała sekcja taekwondo olimpijskiego prowadzona przez trenera Piotra Pazińskiego w Szkole Podstawowej w Starych Babicach. Odbywające się dwa razy w tygodniu treningi Taekwodo  łączące aktywność fizyczną, fajną zabawę i poznawanie ciekawej kultury związanej z narodową dyscypliną sportową Korei Południowej zebrały rosnącą w siłę grupkę młodych miłośników wschodnich sztuk walki. Zdobywane w trakcie treningów umiejętności i wiedza pozwoliły dzieciom z babickiej sekcji zdawać kolejne egzaminy na stopnie uczniowskie, ale też sprawdzać się w bezpośredniej rywalizacji sportowej z rówieśnikami.

Pierwsze sukcesy pojawiły się w roku 2014 r

W ramach Warszawsko – Mazowieckiego systemu rywalizacji sportowej debiutujące na zawodach sportowych dzieci odniosły pierwsze sukcesy w  Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ta impreza sportowa o długoletniej tradycji w której konkurują dzieci i młodzież nie tylko z Warszawy i okolic, ale z całego Mazowsza m.in. z Sierpca i Ciechanowa dwóch bardzo mocnych ośrodków taekwondo w Polsce była okazją do zdobycia pierwszych medali. Dwa zote medale w konkurencjach sprawnościowych zdobyła Wiktoria Sadowska natomiast jej strarsza koleżanka Julia Sereda zdobyła srebrny i brązowy medal.

Kolejne sukcesy przyniosły starty w Grand Prix Kolor Graf 2014. Cykliczne turnieje (po trzy w każdej z dwóch rund – wiosennej i jesiennej) to okazja do sprawdzenia zdobytych umiejętności w konkurencjach technicznych, sprawnościowych a dla starszych dzieci i młodzieży również w walkach. Rywalizujący w Grand Prix Kolor Graf młodzi zawodnicy to uczestnicy zajęć wszystkich sekcji taekwondo olimpijskiego i uczniowie klas sportowych o profilu taekwondo z Warszawy. Sportową rywalizację podgrzewa ranking zawodów.

W klasyfikacji generalnej rundy wiosennej 2014 nie zabrakło naszych zawodników.

Wiktoria Sadowska – czwarte miejsce w kategorii żaki dziewczynki 9-10 lat

Kacper Myśliwiec – dziewiąte miejsce w kategorii młodzik chłopcy 11-12 lat

W dwóch z trzech turniejów rundy wiosennej w kategorii młodzik chłopcy 11-12 lat wystartował też Mateusz Pływaczewski. 

W klasyfikacji generalnej rundy jesiennej 2014 młodzi zawodnicy udowodnili, że wyniki wiosennej rundy nie były dziełem przypadku, a ciężka praca na treningach procentuje dobrymi wynikami:

Wiktoria Sadowska – czwarte miejsce w kategorii żaki dziewczynki 9-10 lat

Mateusz Pływaczewski – piąte miejsce w kategorii młodzik chłopcy 11-12 lat

Kacper Myśliwiec – szóste miejsce w kategorii młodzik chłopcy 11-12 lat

Jesienna runda Grand Prix Kolor Graf była też udana dla Julii Seredy (młodzik dziewczynki 11-12 lat) i Karoliny Szymańskiej (żaki dziewczynki 9-10 lat), które startując w dwóch z trzech turniejów uplasowały się w połowie rankingu w swoich kategoriach. 

Z rozegranych 26 października 2014 roku w Sierpcu Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików dwójka naszych zawodników wróciła z medalami. Na tej najważniejszej imprezie zorganizowanej dla tej grupy wiekowej Julia Sereda zdobyła pierwsze miejsce w konkurencji sprawnościowej oraz drugie miejsce w walkach. Kacper Myśliwiec wywalczył w walkach bardzo wysokie drugie miejsce w swojej kategorii.

Rok 2015 zapowiada się bardzo pracowicie

Po zdobyciu w 2014 roku pierwszych doświadczeń w bezpośredniej rywalizacji na poziomie Warszawy i województwa Mazowieckiego 2015 rok urozmaicony będzie startami dalej od domu. Dużą zmianą i wyzwaniem są nowe regulacje Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego zmieniające kategorie wiekowe zawodników w roku 2015. Teraz już 10-latki stają do walki w formule „light contact” (dotychczas tylko konkurencje techniczne i sprawnościowe).

Ciężka praca trenera i dzieci zaowocowała udanym startem na rozegranych w marcu IV otwartych Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim z których przyjechały do Babic pierwsze w tym roku medale. Kacper Myśliwiec i Wiktoria Sadowska zdobyli brązowe medale w walkach.

Marzec i kwiecień to tradycyjnie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i początek wiosennej rundy Grand Prix Kolor Graf 2015, w których sekcja babicka taekwondo olimpijskiego na pewno pokaże wysoki poziom sportowy.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności