Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
PREMIA LOTNA W STARYCH BABICACH

Udostępnij:

Podczas drugiego etapu wyścigu kolarskiego zawodnicy Tour de Pologne odwiedzili naszą gminę. 4 sierpnia w Babicach zorganizowano lotną premię!

DSC_0230

Kolarze przejechali ul. Warszawską przez tereny gminy. W okolicach hotelu Splendor w Babicach Nowych znajdowała się lotna premia. W przygotowanie tej części wyścigu zaangażowali się pracownicy GOSiR-u Stare Babice wraz z przedstawicielami Lang Team (organizatora Tour de Pologne). W rolę spikera sportowego wcielił się doskonale Radosław Karpiński – Główny Specjalista ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji w PWZ. Teren ochraniała policja powiatowa, babicka Straż Gminna, OSP Stare Babice, a także pracownicy Tour de Pologne.

Kolarzy wspaniale dopingowali mieszkańcy naszej gminy, rozpoznawalni dzięki koszulkom i łapkom (rękawiczkom do machania) z napisem „I love Stare Babice”. Gadżety przygotował Referat Rozwoju i Promocji Gminy, który zorganizował Strefę Aktywnego Kibica w Babicach Nowych. Wszystkie materiały promocyjne rozeszły się w mgnieniu oka. Przed przybyciem kolarzy na punkcie lotnej premii zatrzymały się samochody sponsorów i promocji wyścigu. Kibice otrzymali kapelusze i drobne upominki.

DSC_0124

Zwycięzcą premii został czeski kolarz Petr Vakoc, drugi był Bartłomiej Matysiak, a trzeci Przemysław Kasperkiewicz. Atmosfera wyścigu była gorąca, widzowie z zainteresowaniem oglądali pościg peletonu za trzema uciekinierami. Emocje podgrzała także letnia pogoda – tego dnia odnotowaliśmy ponad 30 stopni ciepła.

DSC_0246

Zawodnicy ze Starych Babic udali się do Warszawy. Na Placu Teatralnym znajdowała się meta drugiego etapu Tour de Pologne. Pierwszy wjechał na nią Petr Vakoc, drugi był Michael Matthews, a trzeci – Boris Vallee. Rafał Majka (niedawny zwycięzca dwóch etapów Tour de France), typowany na lidera polskiego wyścigu, był na mecie dopiero 27. Jednak rywalizacja wciąż trwa!

DSC_0292

Podczas 7 etapów Tour de Pologne kolarze przejadą w sumie 1251 km. Wyścig rozpoczął się 3 sierpnia w Gdańsku, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Wśród blisko 200 kolarzy są czołowi zawodnicy z całego świata.

DSC_0152

Tour de Pologne odbywa w roku jubileuszowym – 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Patronami honorowymi imprezy zostali Prezydenci: Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski.

Karolina Gwarek

Zdjęcia: Kamil Malinowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności