Sekundy
Szukaj
Unikalna i magiczna rywalizacja sportowa, czyli 5.Babicki Blackminton Open 2023

Udostępnij:

Blackmintonową rywalizację kolejny raz w pełnej krasie można było obserwować w Hali Sportowej GOSiR Stare Babice. Jednak największe przeżycia z rywalizacji świecącymi speederami (rodzaj specjalnej lotki)  w ciemności oświetlonej specjalnymi lampami UV mieli uczestnicy tego wydarzenia. Międzynarodowy turniej – „5. Babicki Blackminton® Open 2023”, czyli Otwarte Mistrzostwa Polski w blackmintonie odbyły się w sobotę 9 grudnia 2023r. Zawody rozgrywane w ramach formuły 500p.-ICO Fun Serie zaliczane są do międzynarodowego rankingu światowej Federacji Crossmintona. Turnieje blackmintona to unikatowe rozgrywki, które od 2012 r. jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce, a od pięciu lat w Starych Babicach.

Po zmroku w całej hali wygaszono światło i gracze reprezentujący różne kluby z Polski, Czech, Węgier, Hiszpanii i Słowacji walczyli o zwycięstwo używając świecących speederów. Fluorescencyjne linie boisk oraz zawodnicy pomalowani specjalnymi farbami byli widoczne dzięki oświetleniu UV.

Rekordowa liczba uczestników i prawie 100 meczów do rozegrania w stosunkowo krótkim czasie, stanowiło duże wyzwanie dla graczy i organizatorów, dlatego rywalizowano tylko w grach pojedynczych. Ostatecznie, po pięciu godzinach emocjonującej rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych dla dorosłych i 6 kategoriach juniorskich wyłoniono nowych Mistrzów Polski w  blackmintonie.

Ze zdobycia złotego medalu cieszyli się następujący gracze: Marta Urbanik – (POL) – kat. Women; Mateusz Faska (POL) – kat. Open; Dominik Dryja (POL) – kat. Juniors U18boys; Oliwia Romaniec (POL) – kat. Juniors U14girls, Michał Gołdasz (POL) – kat. Juniors U14boys, Liliana Runke (POL) – kat. Juniors U12girls, Szymon Pena (POL) – kat. Juniors U12boys,  Pola Karczyńska (POL) – kat. Juniors Open Stare Babice; Joanna Kapłon (POL) – kat. O50Women; Dariusz Nowogórski (POL) – kat. O40Men; Artur Nowogórski (POL) – kat. O50 Men. Komplet wyników z turnieju dostępny na stronie: https://ico.tournamentsoftware.com/sport/alldraws.aspx?id=99a5f048-3eea-4def-b3c1-fd03257588b8

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubu PACROSS Lipków, trenujący w Koczargach Starych i na kortach tenisowych Warszawianka. Zadanie było trudne, bo przyszło im się mierzyć z graczami od wielu lat startującymi w turniejach. Mimo to, zdobyli 10 medali. W kategorii dziewcząt do 12 lat złoty medal wywalczyła Liliana Runke, a brązowy medal Antonina Nowogórska. W kategorii juniorów do lat 14 brązowy medal zdobył Wiktor Grabowski, a Piotr Kujawa rywalizację ukończył na piątym miejscu. Poza konkursem, w odrębnej kategorii rywalizowała grupa dzieci trenujących w Starych Koczargach. Wśród nich złoto wywalczyła Pola Karczyńska, srebro zdobyła Barbara Kujawa, a z brązowego medalu cieszyła się Aleksandra Królikowska.  Świetnie spisali się dorośli. W prestiżowej kategorii OPEN srebro zdobył trenujący w naszym klubie gracz z Hiszpanii Miguel Contreras Gomez. Z brązowym medalem w kategorii kobiet ukończyła rywalizację Natalia Wiklańska. Całe podium należało do naszych graczy w kategorii Men-O40: złoto – Dariusz Nowogórski, srebro – Rafał Maliszewski, brąz – ex aequo Hubert Pałkiewicz i Igor Grontman. W kategorii Men-O50 złoty medal zdobył Artur Nowogórski.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować wszystkim graczom za udział w turnieju i pomoc w sprawnym poprowadzeniu rozgrywek, a także za stworzenie świetnej atmosfery sportowej. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do Mistrzostw Europy, które odbędą się lipcu  2024 roku na Węgrzech.

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone nam przez GOSiR Stare Babice – gospodarzy obiektu i współorganizatora. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Przede wszystkim należą się one grupie wolontariuszy, którzy dzielnie pomagali nam w przygotowaniu i prowadzeniu zawodów.  Dziękujemy również przedstawicielom Złota Chochla za pyszne przekąski. Na specjalne wyróżnienie za zaangażowanie i wsparcie zasługują rodzice dzieci uczestniczących w rywalizacji.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

Zdjęcia i Video:  Beata Jagiełlo, Sławek Miłoń i Martyna Gołdasz, dostępne na naszym fanpage FB: