Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
V MISTRZOSTWA GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH W TAEKWONDO

Udostępnij:

W sobotę 12 marca na Hali KSZO odbyły się V Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Patronat nad turniejem objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, Wójt Gminy Bodzechów – Jerzy Murzyn i Burmistrz Kunowa – Lech Łodej. Na ostrowieckich matach rywalizowało 370 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z całej Polski i ze Słowacji.

2 — kopia

Licząca 89 zawodników reprezentacja warszawskich klubów taekwondo UKS Taebaek, UKS G-8 i AZS AWF wyruszyła wcześnie rano do Ostrowca Świętokrzyskiego dwoma autokarami. Turniej warszawska ekipa może zaliczyć do bardzo udanych zdobywając w sumie 18 złotych medali, 22 srebrne i 19 brązowych co zapewniło jej pierwsze miejsce drużynowo.

3 — kopia

Zawodnicy trenowani przez Piotra Pazińskiego mieli swój niemały wkład w ten sukces, ponieważ aż trzy brązowe medale do ogólnego wyniku dorzucili: Wiktoria Sadowska, Kacper Myśliwiec i Mateusz Pływaczewski.

W czasie kiedy dzieciaki walczyły w Ostrowcu, nasz trener i olimpijczyk Piotr Paziński na turnieju „Dutch Open 2016” z cyklu Pucharu Świata w holenderskim Eindhoven także wywalczył brązowy medal.

4 — kopia

Jak sam stwierdził o sobie i swoich wychowankach „Wszyscy celowali w podium.” czyli cel został osiągnięty, a kolejne turnieje już niebawem.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności