Sekundy
Szukaj
WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 3 X ZŁOTO I 1 X BRĄZ

Udostępnij:

W sobotę 22 kwietnia w Hali CRS ‪przy ul. Lindego 20 w Warszawie o medale rywalizowało 171 młodych zawodników z 7 mazowieckich klubów sportowych szkolących dzieci i młodzież w taekwondo olimpijskim. Rywalizacja w ramach WOM objęła dzieci i młodzież szkolną w aż pięciu kategoriach wiekowych: Dzieci (6-7 lat), Żaki (8-9 lat), Młodzicy (10-11 lat), Kadeci (12-14 lat) i Juniorzy 15-17 lat).

Z sekcji KS Tebek w Starych Babicach wystartowała czwórka młodych zawodników: Amelia Frątczak, Wiktoria Sadowska, Piotr Kędra i Jakub Tomaszewski.

Podopieczni trenera Piotra Pazińskiego pokazali „pazur do walki” i do domu wrócili z aż czterema krążkami w tym trzeba z najcenniejszego kruszcu. Piotr Kędra w konkurencji sprawnościowej Twio Ap Chagi okazał się poza zasięgiem swoich rówieśników i to na jego szyi zawisł zloty medal.

Amelia Frątczak, która swoją przygodę z taekwondo rozpoczęła w październiku 2016 po dwóch stoczonych pojedynkach z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami ostatecznie zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej.

Najbardziej doświadczona turniejowo z całej czwórki Wiktoria Sadowska w sobotę zdobyła wszystko co było do zdobycia i dwa razy stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale w konkurencji sprawnościowej Twio Ap Chagi i w konkurencji taktycznej/walkach Kyorugi.

Dla całej czwórki start w WOM-ie to możliwość zdobycia niezwykle cennego doświadczenia turniejowego i niebagatelny wkład w dorobek medalowy klubu. W ogólnej klasyfikacji punktowej sobotniej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Klub Sportowy Tebek zajął pierwsze miejsce ex equo z UKS G8 Bielany. Zawodnicy wszystkich sekcji KS Tebek zdobyli w sumie 16 złotych, 22 srebrne i 21 brązowych medali i na tym tle jeszcze wyraźniej widać wkład i wagę medali zdobytych przez dzieciaki trenujące w Starych Babicach.