Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
WIKTORIA SADOWSKA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI W TAEKWONDO

Udostępnij:

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo olimpijskim była jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, a zdobyte punkty zaliczane są do rankingu Pucharu Polski z rangą P2. Gospodarzem tego najważniejszego dla Juniorów Młodszych turnieju w tym roku było województwo lubuskie, gdzie w dniach 2-4 czerwca Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie stał się areną zmagań młodych taekwondzistów. 

W trzydziestoosobowej reprezentacji Mazowsza walczyli młodzi zawodnicy z 6 mazowieckich klubów: AZS AWF Warszawa, UKS G8, KS Tebek, Promyk Ciechanów, Sierpc Taekyon oraz Legionowska Akademia Sportów Walki. W reprezentacji Mazowsza nie zabrakło babickich akcentów, gdyż powołanie z Warszawsko-Mazowieckiego Związku Taekwondo Olimpijskiego otrzymała Wiktoria Sadowska ucząca się i trenująca w Szkole Podstawowej w Starych Babicach.

Wysoka ranga zawodów oraz swoista kumulacja korzyści przypadająca zwycięzcom zdecydowanie zaostrzyły rywalizację na oktagonalnych matach, a nasza reprezentantka spisała się na medal już pierwszego dnia rywalizacji. W sobotę konkurencji sprawnościowej – dwuboju Wiktoria wywalczyła miejsce na podium. Brąz zapewniły jej druga lokata w Dollyo Chagi i szósta w Ap Chagi. Drugiego dnia zawodów w konkurencji walki do medalu zabrakło jednej wygranej walki i ostatecznie w silnie obsadzonej kategorii K-41 Wiktoria zajęła piąte miejsce – tuż za podium (w taekwondo olimpijskim są dwa trzecie miejsca i kolejne tuż za podium to miejsca piąte).

Ważnym i symbolicznym akcentem podkreślającym ideę olimpizmu i rangi XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży były wręczane wraz z medalami pamiątkowe II- gie Kółka Olimpijskie – Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W podsumowaniu warto zaznaczyć, że drużynowo w rywalizacji w Taekwondo olimpijskim mazowieckie zajęło w tegorocznych OOM III miejsce, za zwycięskim wielkopolskim i ulokowanym na drugim miejscu warmińsko-mazurskim.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności