Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
XIV HARASUTO WORLD CUP – TURNIEJ KARATE WKF

Udostępnij:

W dniach 7-8 kwietnia 2018r. w Łodzi odbył się międzynarodowy turniej karate WKF – XIV HARASUTO WORLD CUP. Jest to jeden z najtrudniejszych turniejów jakie odbywają się w Polsce. W zawodach tych wzięło udział blisko 800 zawodników z 75 klubów, reprezentantów 14 Państw – m.in. Polski, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Czech, Danii, Łotwy, Finlandii. Odnotowano ponad 1000 osobokonkurencji.

Turniej według sędziów i obserwatorów był na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy wywalczony przez nasze najmłodsze zawodniczki: Helenkę Szłyk, Kasię Przybylińską i Marysię Jakubik, srebrny medal w konkurencji kata drużynowe dziewcząt U-10. Brawo dziewczyny!

W konkurencjach indywidualnych reprezentowali nasz klub: Michalina Wojtkowska, Jakub Klepacki

oraz Jakub Dobrzyński.

Konkurencje indywidualne były bardzo mocno obsadzone ponad 30 zawodnikami. Za spory sukces możemy uznać fakt, że wszyscy reprezentujący nasz klub wygrali swoje pierwsze pojedynki! Niestety, w kolejnych musieli już uznać wyższość (niejednogłośną, ale jednak wyższość) konkurentów z Czech, Białorusi i Ukrainy. Były to pojedynki bardzo wyrównane, a zdobyte kolejne doświadczenia na pewno będą procentowały na następnych zawodach. 

Warto jeszcze dodać, że podczas tych dwudniowych zmagań, brało udział w pracach Zespołu Sędziowskiego aż pięciu naszych sędziów: sensei Daniel Kucharski, sensei Witold Kucharski,

sensei Dominik Karczewski, senpai Karolina Dzienkowska oraz senpai Kamil Wojtkowski.

Jeszcze raz, bardzo serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom udanych występów na tak licznie i mocno obsadzonym turnieju. Dziękujemy, że byliście i tak dzielnie walczyliście!

Paweł Dobrzyński

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności