Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
XXIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

Udostępnij:

Do tegorocznej XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekowndo olimpijskim kwalifikacje zdobyło 180 juniorów młodszych z całej Polski. O kwalifikacji decydowało miejsce zajęte w ogólnopolskim rankingu PZTO po dwóch turniejach kwalifikacyjnych Pucharu Polski P2 w Olsztynie i Swarzędzu zatem do rywalizacji o medale OOM 2018 stawili się w ostatni weekend kwietnia najlepsi z najlepszych.

Zgodnie zasadami OOM młodzi zawodnicy taekwondo  rywalizowali  w dwuboju technicznym w konkurencjach poomse i kyorugi. W pierwszej kolejności przeprowadzono konkurencję poomse oraz dwubój techniczny, a następnie rozgrywano konkurencję kyorugi. Każdy zawodnik miał prawo wystąpić tylko w dwóch konkurencjach, przy czym kyorugi to konkurencja obowiązkowa.

W dwuboju technicznym Wiktoria Sadowska startowała w kategorii K2 do której zakwalifikowano 15 zawodniczek. Po zaciętej rywalizacji Wiktoria uplasowała się na piątym miejscu.

Drugiego dnia zawodów Wiktoria zakwalifikowana w silnie obsadzonej kategorii -41 kg w walce eliminacyjnej spokojnie w trakcie trzech rund wypracowała przewagę punktową nad zawodniczką UKS Dragon. Wygrana w kolejnej walce gwarantowała brązowy medal,  jednak ta sztuka Wiktorii się nie udała. Po bardzo wyrównanej pierwszej rundzie w kolejnych dwóch zawodniczka AZS AWF Wrocław narzuciła swoje tempo walki i systematycznie budowała przewagę punktową nad Wiktorią.

W tym roku nie udało się powtórzyć medalowego sukcesu z OOM 2017, w obu konkurencjach Wiktorii zabrakło niewiele do podium, ale taki jest sport.  Każdy wyjazd na turniej to nowe doświadczenia, nowe przeżycia w tym roku Wiktoria zaszczyt być w trzyosobowej delegacji województwa mazowieckiego podczas ceremonii otwarcia XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Ostatecznie Wiktoria Sadowska wróciła z OOM z dwoma piątymi miejscami i dorobkiem 6 punktów. W klasyfikacji generalnej Wiktorii klub – UKS G-8 w barwach którego wystartowało 11 zawodników zdobył w sumie 75 pkt. co pozwoliło uplasować mu się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej OOM.

Mazowsze sumą punktów zdobytych przez reprezentantów UKS G-8,  AZS AWF Warszawa oraz TKKF Promyk Ciechanów jest w 2018 trzecie w klasyfikacji województw.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności