Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
ZAWODY Z CYKLU „PIERWSZY KROK TAEKWONDO”

Udostępnij:

Bez mała 100 najmłodszych zawodników z mazowieckich klubów, dobra zabawa, zacięta rywalizacja w specjalnie przygotowanych konkurencjach i aż dwa złote medale zdobyte przez trenującego w Starych Babicach Jakuba Krawczyka. Kuba i jego dwaj koledzy z sekcji prowadzonej przez trenera Pazińskiego mogą zaliczyć do bardzo udanych start w zawodach tzw. „pierwszego kroku taekwondeckiego”.

1-kopia

W niedzielę 2 października na Pierwszym Otwartym Turnieju Bielan Dzieci w Taekwondo Olimpijskim rozegranym w CRS Bielany stawiło się bez mała 100 zawodników z mazowieckich klubów taekwondo między innymi dzieci z klubów UKS G-8 Bielany, KS Tebek, AZS AWF Warszawa, Promyk Ciechanów, Legionowska Akademia Sportów Walki i innych. Były to zawody tzw. „pierwszego kroku taekwondeckiego” i rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych dzieci do lat 7 oraz 8 i 9 latków. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników Piotra Pazińskiego z młodszej grupy trenującej w babickiej sekcji. Pełni zapału na zawodach stawili się: Jakub Krawczyk, Jakub Tomaszewski i Piotr Kędra. Zacięta rywalizacja rozegrała się w trzech specjalnie przygotowanych konkurencjach sportowych:

– tor przeszkód z elementami taekwondo na czas,

– „karuzela kopnięć” gdzie zawodnicy musieli wykonać 20 kopnięć w jak najkrótszym czasie,

– techniczny układ w skład którego wchodziły podstawowe kopnięcia i uderzenia ręką oraz bardzo widowiskowy szpagat.

We wszystkich konkurencjach rozdano 18 kompletów medali oraz grad nagród, które współfinansował sponsor turnieju firma Kolor-Graf.

Na podium dwukrotnie i to na najwyższym stopniu stanął Jakub Krawczyk, który triumfował w torze przeszkód i karuzeli kopnięć.

Gośćmi honorowymi zawodów byli Pan Grzegorz Pietruczuk -Wiceburmistrz Gminy Bielany oraz Piotr Paziński – Reprezentant Polski w Taekwondo na Igrzyskach w Rio oraz Pan Dariusz Czerwonka – Prezes klubu UKS G-8 Bielany (organizującego zawody).

Goście honorowi podziwiali sprawność fizyczną i zaangażowanie startujących dzieciaków a zwycięzcom wręczali pamiątkowe medale.

Tego typu turnieje to dla dzieci świetna zabawa i naprawdę aktywnie spędzony czas a do tego doskonała okazja zaprezentowania i sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami trenującymi taekwondo olimpijskie w innych klubach i sekcjach.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności