Sekundy
Szukaj
ZŁOTY MEDAL JUNIOREK Z BORZĘCINA!

Udostępnij:

Wspaniałe wiadomości z Borzęcina – zawodniczki klubu RENSEI KARATE zdobyły złoty medal w konkurencji kumite drużynowego juniorek podczas Mistrzostw Polskiej Unii Karate Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców Karate WKF (formuła olimpijska)!!!

Mistrzostwa odbyły się w dniach 20-21 września 2019r. w Środzie Wielkopolskiej i były jednym z turniejów kwalifikacyjnych do Kadry Narodowej Polski. Nasze mistrzynie
w składzie – Maria Woszczenko, Weronika Dzwonkowska i Dominika Dzwonkowska pokonały w półfinale zawodniczki z Inowrocławia, natomiast w meczu finałowym – zawodniczki z Torunia. Zwycięstwo było okupione dużą dawką emocji, nie obyło się też bez kontuzji. Jednak to dzięki tym wszystkim wydarzeniom moment zwycięstwa był tak fantastyczny!

Droga na podium była poprzedzona intensywnymi przygotowaniami pod okiem trenerów – sensei Daniela Kucharskiego (5 DAN) i sensei Witolda Kucharskiego (4 DAN). Warto zauważyć, że w przygotowaniach do startu pomagała dwukrotna złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski Karate WKF – sensei Ewa Gąsiewska, która na co dzień również ćwiczy w klubie RENSEI.

Gratulacje składamy również Jakubowi Dobrzyńskiemu, który mimo dobrej walki w kumite juniorów młodszych (-63kg) po remisowej walce przegrał przez wskazanie sędziów 2:3.