Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
17 PIKNIK OLIMPIJSKI, IGRZYSKA EUROPEJSKIE I MOCNE AKCENTY TAEKWONDO

Udostępnij:

W sobotę 23 maja na warszawskiej Kępie Potockiej odbył się 17. Piknik Olimpijski zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski i poświęcony odbywającym się w tym roku I Igrzyskom Europejskim. Gospodarzem pierwszej w historii edycji Europejskich Igrzysk Olimpijskich jest Azerbejdżan, którego stolica Baku gościć będzie europejskich sportowców w dniach 12-28 czerwca br. W skład Reprezentacji Polski powołanych zostało 214 zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w: badmintonie, boksie, gimnastyce sportowej, trampolinie akrobatyce, judo, kajakarstwie, karate, kolarstwie (szosa i MTB), łucznictwie, piłce siatkowej (halowej i plażowej), pływaniu, pływaniu synchronicznym, skokach do wody, sambo, strzelectwie, szermierce, taekwondo olimpijskim, tenisie stołowym, triathlonie i zapasach. Polska reprezentacja Taekwondo Olimpijskiego liczy 5 zawodników w tym dwójkę ze stołecznego klubu AZS AWF Warszawa – Aleksandrę Krzemieniecką i Piotr Pazińskiego – trenera prowadzącego babicką sekcję taekwondo.

4

Wracając do Pikniku Olimpijskiego impreza ta od lat przyciąga rzesze entuzjastów sportu nie tylko z Warszawy, ale z Całej Polski. W tym roku około 30 tysięcy osób przyszło spotkać gwiazdy sportu, poznać bliżej dyscypliny olimpijskie i poczuć wyjątkową sportowo-rekreacyjną atmosferę pikniku.

3

Po oficjalnym otwarciu pikniku przez Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pana Andrzeja Kraśnickiego rozpoczęła się zasadnicza, sportowo-rekreacyjna część imprezy w której wśród wielu atrakcji i stoisk przygotowanych przez związki sportowe nie mogło zabraknąć stoiska Taekwondo Olimpijskiego. Na macie do ćwiczeń najmłodsi zawodnicy z radością uczestniczyli w pokazowym treningu,dzięki któremu wielu gości pikniku zobaczyło jak piękną a jednocześnie wymagającą dyscypliną jest taekwondo. Dla wszystkich dzieci chętnych sprawdzenia swoich predyspozycji i umiejętności w taekwondo zorganizowane były otwarte mini-zawody z nagrodami.

2

Świetna atmosfera, dynamiczne i widowiskowe pokazy oraz przyciągające wiele dzieci mini-zawody skupiły uwagę mediów na naszej dyscyplinie. Piotr Paziński chętnie opowiadał dziennikarzom o Taekwondo Olimpijskim i przygotowaniach do największej w tym roku imprezy sportowej w Baku.

1

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności